Nigdy nie zostawiaj tak klucza. To pozornie bezpieczne rozwiązanie jest zachętą dla włamywaczy

Zostawiasz klucz w drzwiach? Przyjęło się myśleć umieszczenie go w zamku po zamknięciu zapewni dodatkowe bezpieczeństwo - w końcu musimy uchronić się jakoś przed rabusiami, prawda? W rzeczywistości jednak takie zachowanie najpewniej przyniesie odwrotny skutek.

Niektóre osoby są przekonane, że pozostawienie klucza w zamku drzwi wejściowych uniemożliwi włamanie się do domu przez złodzieja. Nic bardziej mylnego. Co więcej, takie działanie może tylko ułatwić mu kradzież naszego mienia. Sprawdź, dlaczego tak jest i co zrobić, by uniknąć przykrych sytuacji.

Zobacz wideo Kosz na śmieci łakomym kąskiem dla złodziei w Legnicy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nigdy nie zostawiaj tak klucza w drzwiach. Popełniasz ogromny błąd

Zostawienie klucza w zamku wcale nie chroni przed włamaniem, a wręcz może je ułatwić. Ten popularny mit może przynieść nam jedynie wielkie szkody. Co więcej, dla wprawionego włamywacza klucz w drzwiach pozwala szybciej je otworzyć. Aby tego dokonać, złodziejowi wystarczą zaledwie dwa kawałki drutu. Metoda jest prosta. Rabuś blokuje klucz znajdujący się w zamku jednym z nich w taki sposób, aby był on przez chwilę nieruchomy. Następnie, wkłada drugi i energicznie przekręca całość, co powoduje, że rygle zabezpieczające się schodzą. Dzięki temu złodziej może łatwo dostać się do środka. Autor nagrania na YouTube - Ślusarz TV, przedstawił, jak to wygląda w praktyce. 

 

Funkcjonariusze US Border Partol przy płocie na granicy z Meksykiem. San Diego, 21 listopada 2018 Rosjanie forsują granicę USA z Meksykiem. Wzrost aż o 4560 proc.

Jak zamykać drzwi na noc? Sprawdź, co najlepiej zrobić z kluczem

Istnieje prosta metoda na zabezpieczenie się przed włamaniem. Podczas zamykania drzwi od wewnątrz, należy po prostu całkowicie wyjąć klucz i umieścić go w bezpiecznym miejscu. Najlepiej jak najdalej od wejścia, w pobliżu sypialni, tak, by nie był na widoku. Alternatywnie, klucz można częściowo wyjąć z zamka w taki sposób, aby nie można było go zablokować drutem. Bezpieczniej jest jednak zastosować inne sposoby ochrony przez złodziejami.

Długie weekendy w 2023 roku. Kiedy możemy liczyć na dodatkowe dni wolne? [KALENDARZ] Długie weekendy 2023. Dodatkowy urlop możesz zyskać "za darmo"!

Jak uchronić się przed włamywaczem? Wypróbuj domowe sposoby

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych skutków włamania, będzie zainstalowanie systemu alarmowego. Takie urządzenia kosztują od kilkunastu do kilkuset złotych, ale często wystarczy zakupienie taniego mini alarmu. Składa się on z dwóch części, które rozdzielone od siebie na większą odległość powodują głośne wycie. Sprzęt bezinwazyjnie przymocujemy do futryny drzwi lub okna za pomocą dwustronnej taśmy. Przeraźliwy dźwięk z pewnością odstraszy rabusia i zniechęci go do dalszych działań.

Pieniądze Rewolucja w prawie spadkowym 2023. Te osoby nie dostaną już ani grosza!

Więcej o: