Czym wyczyścić fugi? Weź 2 złote i idź do sklepu. Brud zniknie w mgnieniu oka i to bez szorowania

Czym wyczyścić brudne fugi na podłodze? Okazuje się, że nie musimy sięgać po kosztowne preparaty. Brud bez problemu usuniemy dzięki sprawdzonym i tanim domowym sposobom. Podpowiadamy, jak przygotować naturalny preparat do sprzątania. Dzięki tym trikom w mig wyczyścisz także fugi na ścianie.

Sprzątanie łazienki to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli przed nami czyszczenie fug. Co zrobić, aby lśniły jak nowe? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie fug bez szorowania. Ten prosty trik w mig rozwiąże problem 

Sprzątanie fug to dla wielu osób katorżnicza praca. Czy istnieje sposób, aby pozbyć się brudu bez szorowania? Wystarczy, że weźmiemy pastę do zębów. Niewielką ilość tego produktu należy nałożyć na szczoteczkę do zębów i rozprowadzić po fugach. Po kilkunastu minutach możemy zetrzeć produkt z fug przy pomocy wilgotnej gąbki lub ściereczki. To nie tylko sprawdzony, ale też tani sposób na błyskawiczne wyczyszczenie fug bez szorowania. 

Gen. Stanisław Koziej - zdjęcie archiwalne Великий наступ Росії скасовується? Польський генерал пояснив, чому РФ не здатна на масштабну атаку

Jak wyczyścić fugi na podłodze - domowe sposoby. Stwórz preparat do sprzątania 

Trik z pastą do zębów sprawdzi się, jeśli mamy do wyczyszczenia niewielką powierzchnię, jednak gdy wiele fug wymaga wysprzątania, warto przygotować domowy płyn do czyszczenia. Do jego przygotowania będziemy potrzebować: 

  • 1/2 szklanki letniej wody,
  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej,
  • 1/3 szklanki soku z cytryny
  • 1/4 szklanki octu.

Wszystkie składniki dodajemy do jednego naczynia, a następnie dokładnie ze sobą mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem. Stworzoną miksturą spryskujemy wszystkie zanieczyszczone fugi, a następnie szorujemy je szczoteczką do zębów. Kiedy skończymy sprzątać, należy umyć całą podłogę

Sprzątanie Jak umyć piekarnik? Prosty sposób na przypalenia i zaschnięty tłuszcz

Jak wyczyścić fugi pod prysznicem? Ten produkt często przydaje się przy sprzątaniu 

Z brudnymi fugami pomoże nam się uporać produkt, który być może masz już w kuchennej szafce. Chodzi oczywiście o sodę oczyszczoną, która kosztuje tylko 2 złote. Wystarczy, że połączymy ten produkt z wodą w takich proporcjach, aby powstała gęsta papka. Następnie nakładamy preparat na fugi i czekamy pół godziny, po tym czasie możemy zetrzeć go przy użyciu gąbki. 

Więcej o: