Ten kot "rządzi" Instagramem! Gacek ze Szczecina ma więcej fanów niż niektórzy influencerzy

Kot Gacek to jedno z najsławniejszych zwierząt w Szczecinie. Kot cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców, jak i turystów. Wiele osób odwiedza Szczecin, aby spotkać właśnie Gacka, który na mapach Google zyskał wysoką opinię. Gdzie można spotkać kota Gacka?

Kot Gacek ze Szczecina to nietypowa legenda miasta, która z pewnością będzie opowiadana naszym dzieciom i wnukom. O zwierzaku piszą światowe media, zachwycają się jego historią - i nic dziwnego, bo jest naprawdę zaskakująca.

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kot Gacek ze Szczecina. Największa atrakcja miasta

Kot Gacek to niewątpliwie gwiazda Szczecina, która przykuwa uwagę przechodniów na ulicy Kaszubskiej. Na mapach Google możemy zobaczyć, że zwierze stało się już atrakcją, która - dzięki zebranym opiniom - zyskała najwyższą notę. Wiele osób przyjeżdża do miasta, tylko po to, aby spotkać się z Gackiem, a później opisuje swoje wrażenia m.in. na wizytówkach Google. Kotek ma również swoje konto na Instagramie. Zwierze prawdopodobnie od urodzenia mieszka na ulicy Kaszubskiej, a jego sława zaczęła się w 2020 roku, kiedy to nakręcono filmik o jego historii.

 
 

Paweł Kałytowski, sierżant 125. oddzielnej brygady obrony terytorialnej, walczy na froncie od pierwszych godzin od rosyjskiej inwazji na pełną skalę w Ukrainie. "Mamo, wrócę! Wszystko będzie dobrze!". Rozmawiamy z ukraińskim obrońcą na froncie

Historia Gacka ze Szczecina. O kocie piszą światowe media

Kot Gacek znany jest już praktycznie w całej Polsce, ale nie tylko! O zwierzaku piszą również zagraniczne media. Na takich stronach jak np. mirror.co.uk oraz dire.it możemy znaleźć całe artykuły poświęcone Gackowi. Zwierzę ma zapewnioną opiekę i jedzenie, dlatego schronisko ze Szczecina prosi, aby go nie dokarmiać. Władzie miasta chcą wykorzystać kota Gacka jako jeden z elementów promocji lokalnych atrakcji.

Chcemy wykorzystać naturalny potencjał promocyjny, który wiąże się z tym nieoczekiwanym celem wycieczek. Jeśli jego popularność utrzyma się, rozważymy również wykorzystanie postaci Gacka w niektórych przekazach marketingowych w przygotowywanej kampanii promocyjnej miasta

- czytamy na stronie businessinsider.com.

Więcej o: