Mężczyzna twierdzi, że wygrał na loterii. Domaga się sporej sumy pieniędzy i pozywa organizatorów

Jak wygrać w totka? Praktycznie każdy z nas kojarzy loterie, w których można zgarnąć nawet kilkadziesiąt milionów. Pewien mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych chce uzyskać swoją wygraną i pozywa organizatorów. Ta historia może odmienić nasze spojrzenie na działanie tego mechanizmu.

California State Lottery to loteria, która rozpoczęła się w 1985 roku. Od tamtej pory gracze mają do wyboru szereg loterii i gier, gdzie mogą wygrać niemałą sumę pieniędzy. Jose Rivera twierdzi, że wygrał ponad 2 miliardy dolarów, ponieważ zwycięski kupon należał do niego. Dlaczego więc do dziś nie ma go w rankingu najbogatszych ludzi na świecie?

Zobacz wideo Chcesz odkryć tajniki kosmosu i zdobyć unikalną wiedzę? Oto cztery darmowe aplikacje dla ciekawych świata

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jose Rivera twierdzi, że wygrał na loterii, a pieniądze? Brak 

Jose Rivera to mężczyzna, o którym w ostatnim czasie dość głośno, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jose uważa, że kupił los na loterii California Lottery 7 listopada 2022 roku, czyli dokładnie dzień przed losowaniem. Wygrany bilet został kupiony na stacji Joe's Service Center Altadena. Według potencjalnego zwycięzcy jeszcze tego samego dnia kupon został mu skradziony przez tajemniczego mężczyznę o imieniu Reggie

Castro i tajemniczy mężczyzna o imieniu "Reggie" zostali wymienieni jako pozwani w pozwie Rivery. Według pozwu "Reggie" ukradł bilet od Rivera w dniu, w którym został zakupiony.

-czytamy na stronie "NBC Los Angeles".

 

California Lottery umywa ręce. Organizatorzy przedstawiają sprawę jasno

Dokładnie w walentynki organizatorzy loterii ogłosili, kto zdobył największą w historii loterii wygraną. Szczęśliwcem został Edwin Castro. Mężczyzna nie był obecny na ogłoszeniu wyników i jak możemy wyczytać na stronie abc7.com zdecydował się na ryczałtową wypłatę 997.6 milionów dolarów. Sprawa z Jose Riverą na początku odrobinę zaniepokoiła organizatorów, jednak wydali oni oświadczenie.

Loteria California Lottery nie jest upoważniona do prowadzenia dochodzeń w sprawie działalności przestępczej wśród swoich graczy, takie zarzuty podlegają dochodzeniu wyłącznie przez lokalne organy ścigania. Ponadto, jeśli chodzi o proces weryfikacji wielkich zwycięzców, California Lottery ma największe zaufanie do swojego procesu. California Lottery jest przekonana, że Edwin Castro jest prawowitym zwycięzcą nagrody w wysokości 2,04 miliarda dolarów

-czytamy na stronie tmz.com

Czy zatem Jose jest zwykłym oszustem? Trudno osądzać. Wszystko wskazuje jednak na to, że pieniądze uciekną mu sprzed nosa. 

Więcej o: