Jak wykonać laminację brwi w domu? Kup te 3 składniki, a zaoszczędzisz nawet do 100 zł

Chcesz mieć piękne i równe brwi? Nie musisz iść do salonu kosmetycznego. Laminacja brwi w domu jest możliwa. Wystarczy, że zaopatrzysz się w trzy składniki, a zabieg wykonasz samodzielnie. Efekt jak po wizycie u profesjonalisty.

Kształt brwi ma duży wpływ na wygląd naszej twarzy. Ten etap makijażu jest bardzo ważny, ale niekiedy żmudny i czasochłonny. Wiele osób decyduje się z tego powodu na wykonanie laminacji brwi. Taki zabieg nadaje kształt i zachowuje go na bardzo długo, poprzez wyprostowanie i uniesienie włosków. Zwykle robi się go w salonie kosmetycznym, ale jest jeden sposób na wykonanie laminacji w domu. Sprawdź, czego potrzebujesz.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić laminację brwi w domu? Potrzebujesz tylko trzech składników

Do wykonania laminacji brwi w domu nie potrzebujesz specjalnych sprzętów kosmetycznych. Wystarczy mała szczoteczka, pędzelek i garnek. Specjalną mieszankę zrobisz z żelatyny, wody i oliwy z oliwek. Przed zabiegiem sprawdź stan swoich brwi. Nie wykonuj go, jeśli skóra w tej części twarzy jest przesuszona, chorujesz na atopowe zapalenie skóry lub masz alergię na jeden ze składników. Aby zrobić poprawną laminację brwi, postępuj zgodnie z instrukcją:

  1. Do garnka wlej 500 ml wody i dodaj 15 g żelatyny. Podgrzewaj całość na kuchence tak długo, aż żelatyna się rozpuści, a składniki się zmieszają.
  2. Po zagotowaniu zdejmij garnek z ognia i odczekaj, aż mieszanka ostygnie. Następnie dodaj kilka kropli oliwy z oliwek. 
  3. Wyczyść brwi z resztek makijażu i wyczesz je szczoteczką.
  4. Pędzelkiem nałóż mieszankę na brwi i dokładnie rozprowadź po całej długości, jednocześnie nadając im kształt. Odczekaj godzinę do wyschnięcia. Po tym czasie delikatnie wytrzyj brwi chusteczką i ponownie wyczesz. 

Gotowe! Trzymając się tej instrukcji, wykonasz laminację brwi jak z salonu.

Laminacja brwi w domu. Jaka pielęgnacja po zabiegu?

Aby zabieg był długotrwały i skuteczny, nie namaczaj brwi przez 12 godzin od laminacji. Pozwól mieszance utwardzić się na włoskach. Nie zapomnij o regularnym nawilżaniu brwi. Po takim zabiegu skóra w tej okolicy może się wysuszać, dlatego warto co kilka dni smarować brwi odrobiną oliwy z oliwek. Możesz to wykonać szczoteczką, by jednocześnie rozczesać włoski.

Więcej o: