Skuteczny sposób na wycieraczki. Dzięki temu nie będą rozmazywać nieczystości. To banalnie proste

Brudna przednia szyba to częsty problem. Czasami wycieraczki, zamiast usuwać zanieczyszczenia, rozmazuje je. Przez to widoczność mocno się zmniejsza, co z kolei może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Istnieje jednak prosty domowy sposób na uporanie się z tym problemem.

Wycieraczki to jeden z elementów wyposażenia samochodu, który się zużywa. Pióra wycieraczek przez częstą eksploatację, której nie można uniknąć, zaczynają rozmazywać burd na szybie, zamiast go usunąć. Nie musisz jednak od razu wymieniać piór wycieraczek. Istnieje naprawdę prosty sposób na to, aby uporać się z tym problemem. Wypróbuj ten trik, a pozbędziesz się smug na przedniej szybie samochodu. 

Zobacz wideo Smog stwarza zagrożenie nie tylko zimą. Dlaczego?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Smugi na przedniej szybie. To wina wycieraczek

Powstawanie smug i rozmazywanie brudu na przedniej szybie samochodu wcale nie musi wynikać z uszkodzenia piór. Powodem takiej sytuacji mogą być zalegające zanieczyszczenia albo resztki lodu na wycieraczkach. Przez to pióra nie są w stanie w całości wyczyścić szyby w zadowalający sposób. Wystarczy prosta czynność, aby pozbyć się tego problemu i uniknąć zmniejszenia widoczności.

Co zrobić, żeby wycieraczki nie rozmazywały brudu? Wypróbuj ten sposób

Zalegający brud na piórach można usunąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy przetrzeć wycieraczki chusteczką. Jednak jeżeli znajduje się na nich spora warstwa zanieczyszczeń, możesz do czyszczenia wykorzystać pilniczek do paznokci. Skutecznie usunie z piór brud oraz resztki kryształków lodu, które mogą porysować szybę i narazić kierowcę na dodatkowy wydatek. Wymiana przedniej szyby jest bardzo kosztowna, więc lepiej tego uniknąć. 

Jak często wymieniać wycieraczki? To zależy od kilku czynników

Należy zwrócić uwagę na stan wycieraczek, jednak przyjęło się, że powinno się je wymieniać średnio raz na pół roku, aby zapewnić sobie dobrą widoczność i bezpieczeństwo. Najlepiej zrobić to na wiosnę, ponieważ po jesieni i zimie pióra wycieraczek są naprawdę mocno wyeksploatowane. Kolejnym momentem wymiany jest koniec lata. Aby mieć pewność, że wycieraczki są do wymiany, zwróć uwagę na ich pracę. Jeżeli nie zbierają wody, przeskakują i na dodatek wydają dziwne dźwięki - to znak, że przyszedł czas na zmianę.

Więcej o: