Ta roślina oczyszcza powietrze, jak żadna inna - ale do tanich nie należy. Jej cena zwala z nóg!

Ta roślina doniczkowa występuje w wielu polskich domach. Jednak pewien francuski start-up postanowił zmodyfikować ten kwiat, aby był skutecznym oczyszczaczem powietrza. Na dodatek lepszym od tego elektrycznego, który można kupić w sklepie. Cena adekwatna do produktu?

Rośliną, która działa lepiej niż oczyszczacz powietrza, jest epipremnum złociste. Jest w stanie pochłonąć zanieczyszczenia jak kilka elektrycznych oczyszczaczy! To bardzo innowacyjny projekt, który może się sprawdzić. Cena zmodyfikowanej rośliny przyprawia o zawrót głowy. Jednak możliwe, że jakość do kwoty, jaką trzeba wydać, jest adekwatna. 

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Neoplants: Francuski start-up modyfikuje rośliny doniczkowe

Neoplants to projekt, który zajmuje się ulepszaniem roślin doniczkowych. Dzięki ich pracy mają powstać kwiaty, które będą zdecydowanie bardziej wydajne niż elektryczne oczyszczacze powietrza. Dodatkowo ma to wpłynąć pozytywnie na ekologię. 

Wierzymy, że natura jest najpotężniejszym elementem technologii na świecie i że konieczna jest bardziej zielona przyszłość. Budujemy pierwszą generację bioinżynieryjnych roślin, które zwalczają zanieczyszczenia powietrza.

- czytamy na stronie Neoplants.

 Epipremnum złociste. Zmodyfikowane Neo P1 na czyste powietrze

Jedną z roślin, nad której modyfikacją pracuje start-up jest epipremnum złociste. Jego nowa nazwa brzmi Neo P1. W założeniu roślina powinna w naturalny, a na dodatek ekologiczny sposób zająć się oczyszczaniem powietrza z nieczystości. Co ciekawe, wystarczy jedna roślina, aby w pomieszczeniu były czyste powietrze. 

Neo P1 jest odpowiednikiem 30 zwykłych roślin doniczkowych pod względem oczyszczania powietrza.

- tłumaczą założyciele start-upu.

 

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu? Może cię sporo kosztować

Projekt zakładający modyfikację roślin doniczkowych, aby spełniały funkcję oczyszczacza powietrza, jest bardzo innowacyjna i przyszłościowa. Nic zatem dziwnego, że cena jest wysoka. Na zmodyfikowane epipremnum złociste trzeba przeznaczyć 178 $, czyli w przeliczeniu około 778 zł. 

Więcej o: