Wydaj 15 zł i pożegnaj uciążliwy problem szorowania kabiny prysznicowej. Szybki i skuteczny trik

Chcesz, aby szyba prysznicowa wyglądała jak nowa, nawet po wielu latach? Nie musisz już martwić się ciągłym myciem! Wystarczy zainwestować około 15 złotych, a nie dość, że będzie lśnić, to jeszcze brud tak szybko nie wróci. Wykorzystaj ten skuteczny sposób na pozbycie się osadu w łazience.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na ciągłe czyszczenie kabiny prysznicowej z osadu, mamy dla Ciebie kilka skutecznych sposobów. Niektóre pomogą na dłuższą metę, a inne błyskawicznie rozwiążą problem. Sprawdź, co zrobić, by twój prysznic wyglądał jak nowy.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki sposób na brudny prysznic. Ten produkt masz w swojej kuchni

Najprostszą i najszybszą domową metodą na czyszczenie kabiny prysznicowej bez użycia chemikaliów jest ocet, który większość z nas ma w swoim domu. Aby przygotować miksturę do mycia, wystarczy przygotować roztwór octu i wody w proporcjach 1:1, a następnie wlać całość do spryskiwacza. Po rozpyleniu płynu na zanieczyszczoną powierzchnię pozostawiamy go na około 15 minut, a następnie dokładnie spłukujemy ciepłą wodą. Ocet jest niesamowicie skuteczny w usuwaniu kamienia i nalotów z mydła i płynów do kąpieli. Dzięki tej metodzie kabina będzie lśnić przez długi czas.

Wojna w Ukrainie. Samobieżna haubica na linii frontu, obwód doniecki, 18 lutego 2023 r. Kiedy skończy się wojna? Najnowsze prognozy ukraińskich ekspertów rok po napaści

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej? Zainwestuj

Aby utrzymać szybę prysznicową w idealnym stanie nawet po wielu latach, warto zainwestować w powłokę hydrofobową. Kosztuje ona od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, ale jej efekty utrzymują się przez bardzo długi czas. Dzięki niej cząsteczki chemiczne odpychają wodę, co uniemożliwia osadzanie się soli na szkle i powstawaniu w ten sposób osadu. Powłoka hydrofobowa chroni przed zabrudzeniami i ułatwia codzienne utrzymanie kabiny w czystości. Z tego powodu nowsze prysznice często od razu pokryte są specjalną ochroną, by zaoszczędzić czas i pieniądze podczas rutynowego sprzątania.

Brudna szuflada na detergenty Czym wyczyścić pralkę? Te produkty na pewno masz w swojej kuchni

Czym czyścić kabinę prysznicową? Zapomnij o gąbkach

Zamiast używać szorstkich gąbek lub zostawiających kurz ścierek, warto zainwestować w gumową ściągaczkę do wody, której koszt wynosi około 15 złotych. Jej obsługa jest banalnie prosta. Po każdym prysznicu należy ściągnąć wodę z powierzchni kabiny, dzięki czemu nie będzie ona zasychać i tworzyć osadu. Ponadto ściągaczkę można używać podczas czyszczenia luster oraz okien. Efekty będą zauważalne od razu.

Czym wyczyścić żelazko i go nie uszkodzić? Ten sprawdzony produkt szybko odnowi każde urządzenie Czym wyczyścić przypalone żelazko? Wymieszaj dwie łyżeczki z wodą

Więcej o: