Jak często prać pościel? Odpowiedź może szokować! W ten sposób wpuszczasz do łóżka bakterie

Zastanawiasz się jak często prać pościel? Jak można się domyślić, nie musimy zmieniać jej codziennie tak, jak np. ubrań. Jednak wiele osób popełnia powszechny błąd, dając pożywkę dla pajęczaków i bakterii, które mogą powodować niedoskonałości.

Częstotliwość prania pościeli to zagwozdka dla wielu osób. To właśnie pościel ma kontakt z ciałem przez około 8 godzin w ciągu każdego dnia. To jak często należy prać pościel, zależy od wielu czynników, a te najważniejsze postaramy się przedstawić poniżej. Dowiedz się, co jaki czas prać swoją pościel i śpij zdrowo.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmienianie pościeli. Ten błąd może cię słono kosztować 

Wymiana pościeli na świeżą to bardzo ważna kwestia, która niestety przez wiele osób jest często pomijana lub odkładana na później. W pościeli, która nie jest długo prana, znajduje się mnóstwo bakterii, wpływających źle na nasze zdrowie. Jeśli śpiąc pod pościelą, zapominasz o jej zmienianiu, stwarzasz idealne miejsce dla rozwoju drobnoustrojów. Osoby, które w szczególności powinny zadbać o świeżą pościel to alergicy.

Jak często zmieniać pościel? Zadbaj o regularność 

Co ile zmieniać pościel? To pytanie zadaje sobie wiele osób, choć  w tym aspekcie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najważniejsze jest, aby o tym nie zapominać i robić to w miarę regularnie. Jeśli codziennie wieczorem bierzesz prysznic i  wchodzisz pod pościel z umytym ciałem, zmieniaj ją raz na dwa tygodnie. Jednak gdy nie myjesz się wieczorami, a jedynie rankiem, najlepiej, gdy pościel będzie zmieniana raz na tydzień. 

Jak prać pościel? Temperatura jest istotna

Odpowiednie pranie pościeli to pewność, że zostaną z niej usunięte wszystkie bakterie i drobnoustroje. Przed włączeniem prania pościeli sprawdź zalecenia producenta na metce i stosuj się do nich. Jednak jeśli nie masz metki, pamiętaj, aby pościele prać w minimum 40 stopniach Celsjusza, a optymalnie w 60 stopniach. Przed praniem zapnij zamki pościeli i nie pierz jej z ubraniami.

Więcej o: