Domowy sposób na zmarszczki. Te produkty zadziałają lepiej niż drogi lifting w salonie!

Jak pozbyć się zmarszczek? Okazuje się, że nie musisz wydawać fortuny na zabiegi w salonach kosmetycznych czy na drogie kremy w drogeriach. Zmarszczki możesz zniwelować za pomocą domowych sposobów. Poznaj metody na zmarszczki, które mogą cię zaskoczyć!

Gładka, rozświetlona cera bez zmarszczek to marzenie wielu osób. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji marzenie to może zostać spełnione. Oczywiście powstawanie zmarszczek to coś całkiem naturalnego, jednak można ten proces zniwelować i spowolnić, a w jaki sposób? Poznaj domowe metody na zmarszczki.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na zmarszczki. Użyj tych produktów z kuchni

Do zniwelowania zmarszczek na twarzy świetnie nadadzą się dwa produkty, które z pewnością znajdują się w twojej lodówce, a dokładnie jajko i ogórek. Maseczka przygotowana z tych dwóch składników wygładzi zmarszczki i sprawi, że cera będzie napięta. Jak zrobić domową maseczkę na zmarszczki?

  1. Ogórka umyj i obierz, a następnie pokrój na drobne kawałki.
  2. Przeciśnij ogórek przez sitko lub zblenduj tak, aby powstała papka.
  3. Do ogórka dodaj białko jajka kurzego i wszystko wymieszaj. 
  4. Mieszankę nałóż na twarz i odczekaj 20 minut, następnie zmyj letnią wodą.

Maseczka z ogórka i białka da efekty przy regularnym stosowaniu. Pamiętaj, aby przed nałożeniem maseczki na twarz, skonsultować się z lekarzem.

Jak usunąć zmarszczki na twarzy? Wykonuj ten masaż regularnie

Masaże twarzy w salonach kosmetycznych nie należą do najtańszych, jednak spokojnie, masaż twarzy możesz wykonać w domu. Na początek na twarz nałóż olejek np. taki z pestek moreli. Następnie w miejscach, gdzie masz zmarszczki, opuszkami palców zacznij zakreślać kółka. Do masażu twarzy w domu może przydać ci się również masażer ręczny lub kamień do masażu, który możesz zakupić w drogeriach. Masaż twarzy możesz wykonywać również za pomocą oliwy z oliwek, która poprawi kondycję i sprężystość skóry. Kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie z oliwek działają m.in. oczyszczająco i przeciwzapalnie.

Więcej o: