Ten produkt to hit na zmarszczki. Napina i nawilża twarz jak profesjonalny kosmetyk, a kosztuje 3 zł

Zmarszczki to jeden z najbardziej znanych przejawów starzenia się skóry. I choć w dzisiejszych czasach uczymy się je kochać, niektórzy wciąż wolą niwelować wszelkie aspekty przemijania. Jeśli należysz do tej grupy, mamy dla ciebie świetny pielęgnacyjny trik na zmarszczki. Wystarczy jeden tani produkt i odrobina cierpliwości.

Ze zmarszczkami zmagają się głównie seniorzy, jednak z przypływem lat, nawet młodsze osoby mogą zauważyć, jak zmienia się ich skóra — na twarzy, szyi, ramionach czy dłoniach. Zmarszczki, czyli linie tworzące się na skórze, można zniwelować. Poznaj domowe sposoby na zmarszczki.

Zobacz wideo Ewa Minge pokazała swoją rutynę pielęgnacyjną. Szczotkuje twarz i używa chusteczek dla niemowląt

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co pomaga na zmarszczki? Ten składnik może zdziałać cuda

Zmarszczki to naturalny proces starzenia się skóry, jednak wiele osób nie uważa tego za coś estetycznego i chce je usunąć. Na zmarszczki dobrze działa witamina A, która poprawia jędrność skóry oraz motywuje organizm do większej produkcji kolagenu. Co więcej, odpowiada ona również za odnowę komórkową i złuszczanie naskórka.

????? ?????? Twarz Oleny stała się symbolem brutalności Rosjan. Jak zmieniło się jej życie?

Ta maść wypełni zmarszczki. W aptece kupisz ją za 3 zł

Na maść z witaminą A decyduje się wiele osób szczególni w okresie jesiennym i zimowym - dlaczego? To właśnie wtedy najczęściej nasze usta są suche i popękane, a maść z witaminą A regeneruje je i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Produkt ten możesz zakupić w każdej aptece, a jego koszt zazwyczaj nie przekracza 10 zł, czasami można zakupić ją nawet za 3 zł! Maść z witaminą A warto stosować nie tylko na usta, lecz na całe ciało, w miejscach, w których skóra jest sucha i narażona np. na mróz. Dzięki stosowaniu maści zmarszczki będą mniej widoczne, ponieważ warstwa skóry będzie odpowiednio nawilżona. Przed zastosowaniem skonsultuj się ze specjalistą.

Laminacja brwi to najpopularniejszy ostatnio zabieg Laminacja brwi w domu. Efekty będą jak z salonu kosmetycznego

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek? Tego unikaj

Jeśli chcesz utrzymać swój młody wygląd jak najdłużej, warto wiedzieć, jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek i jakie czynności mogą przyspieszać ich powstawanie, oto niektóre z nich:

  • Wysoki poziom stresu.
  • Palenie papierosów. 
  • Opalanie się bez zastosowania kremów z filtrem.
  • Uczęszczanie na solarium.
  • Nieodpowiednia dieta.
Więcej o: