Kalendarz ogrodnika. Kiedy sadzić tulipany? Zapamiętaj ten termin, a na pewno zakwitną na Wielkanoc!

Zbliża się czas prac w ogrodzie, dlatego warto spojrzeć w kalendarz ogrodnika i wiedzieć, co kiedy sadzić. Co sadzimy w marcu i czy są to tulipany? Czy można sadzić tulipany wiosną? Dowiedz się, jakie są najlepsze kwiaty ogrodowe wieloletnie i co zrobić, żeby zakwitły na Wielkanoc 2023.

Kiedy sadzić tulipany, aby wiosną cieszyć się pięknymi kwiatami? Niesamowita dekoracja do mieszkania w postaci tulipanów musi zostać odpowiednio zasadzona, aby na Wielkanoc zdobiła stół i parapety. Jak gęsto sadzić tulipany? Co sadzimy w marcu?

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić tulipany, żeby zakwitły na Wielkanoc? Ten czas będzie odpowiedni

Jeśli chcesz, aby twoje tulipany w ogrodzie zakwitły już na wiosnę oraz na Wielkanoc, musisz odpowiednio wcześniej zająć się ich sadzeniem. W takim przypadku tulipany najlepiej posadzić już jesienią, gdy temperatura podłoża będzie wynosiła minimum 16 stopni Celsjusza. Zwróć uwagę na pogodę, aby sadzenie tulipanów było wykonywane kilka tygodni przed przymrozkami. Wiele osób zastanawia się, czy można sadzić tulipany wiosną, mamy odpowiedź. Sadzenie tulipanów wiosną to niezbyt dobry pomysł, ponieważ cebulki nie zdążą się zahartować i wyrosnąć.

Jak gęsto sadzić tulipany? Głębokość sadzenia jest równie ważna

Sadzenie tulipanów jest bardzo ważne, ponieważ jeśli zostaną umieszczone m.in. w złej głębokości lub w złej odległości od siebie, mogą nie wyrosnąć tak, jak tego oczekujemy. Jak głęboko sadzić tulipany? Najlepiej, aby cebulki umieścić w dołkach o głębokości 15-20 cm. Sadzonki powinny być umieszczane między sobą w odległości około 10 cm. Podczas sadzenia tulipanów do dołków warto dosypać odrobinę kruszywa, które uchroni cebulki przed gryzoniami.

Co sadzimy w marcu? Te rośliny możesz posadzić

Marzec to miesiąc, kiedy temperatura nie jest na tyle wysoka, aby zaczynać sadzić już wszystkie rośliny. Jednak istnieją takie, które zasadzone w marcu, latem dadzą piękne plony. W marcu pod tunelami foliowymi można posiać m.in. rzodkiewkę, koper, marchew czy nagietek lekarski. Marzec to również okres sadzenia bratków, które potrafią rosnąć nawet do jesieni.

Więcej o: