Jak pielęgnować cyklamen w domu i ogrodzie? Wystarczą dwa błędy, a zmarnieje! Lepiej na nie uważaj

Cyklamen to roślina, której piękne płatki kwiatów ozdobią w oryginalny sposób każde wnętrze. Przed rozpoczęciem uprawy cyklamenu warto znać zasady pielęgnacji tej rośliny. Cyklamen perski jest długowieczny, ale łatwo go zniszczyć. Jak dbać o cyklamen?

Jak pielęgnować cyklamen perski, aby rósł zdrowo i długo? Kwiat ten znany jest od dawien dawna jako roślina ozdobna i należy do rodziny pierwiosnkowatych. Naturalnie występuje w lasach i kamienistych stokach wokół Morza Śródziemnego. Cyklamen nazywany jest również rośliną romantyków, przez swoje liście w kształcie serca. Poznaj zasady uprawy cyklamenu.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cyklamen w doniczce — pielęgnacja i warunki uprawy

Jeśli planujesz zakupić cyklamen, musisz wiedzieć jakich warunków wymaga ta roślina. Cyklamen lubi chłodne i jasne miejsca, lecz nie wolno ustawiać go np. przy grzejnikach czy narażać na bezpośrednie promienie słoneczne. Podlewanie cyklamenu najlepiej wykonywać poprzez wlewanie wody do spodka. Roślina powinna zawsze mieć lekko wilgotne podłoże. Jeśli kwiaty rośliny już przekwitły, usuń je, a roślina wypuści nowe pąki. Kwiat lubi optymalną temperaturę powietrza między 10 a 15 stopni Celsjusza.

* У "ДНР" створили батальйон з українських військовополонених. Назвали на честь Хмельницького

Cyklamen w ogrodzie. Poznaj zasady uprawy cyklamenu w ogrodzie

Cyklamen to kwiat, który może być uprawiany w domach lub w ogrodach. Jeśli decydujesz się na uprawę cyklamenu w ogrodzie, musisz wiedzieć o kilku zasadach dotyczących pielęgnacji rośliny. Cyklamen ogrodowy w warunkach panujących w Polsce występuje w 3 odmianach, a dokładnie: cyklamen purpurowy, cyklamen dyskowaty i cyklamen neapolitański. Każdy z tych kwiatów może przebywać w ogrodzie przez cały rok, jednak każdy z nich wymaga próchniczej gleby i zacienionego stanowiska. Cyklamen w ogrodzie warto posadzić gdzieś nieopodal muru, dzięki czemu kwiat będzie miał nieco cieplej.

Wrotycz idealny na kleszcze i nie tylko Wrotycz idealny na kleszcze i nie tylko. Właściwości i działanie rośliny

Więcej o: