Larry trzyma łapę na pulsie na Downing Street. Dzięki niemu myszy nie harcują i uciekają w popłochu

Kot Larry podbija serca internautów za sprawą swojego wdzięku i elegancji, ale także ciężkiej pracy, która wykonuje na rzecz brytyjskiego rządu. Już od 12 lat pełni funkcję myszołapa na Downing Street. To bez wątpienia jeden z najbardziej znanych kotów na świecie. Co warto wiedzieć o tym mruczku?

Larry to niezwykle pracowity kot. Już od 12 lat pełni bardzo ważną funkcję na Downing Street, jednak fanów ma na całym świecie.  

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Koci masaż na cztery łapy? Bardzo proszę!

Żadna mysz polna czy szczur przed nim nie uciekną. Larry to profesjonalista

Larry to pierwszy kot, który został oficjalnie powołany na stanowisko myszołapa. Pracę rozpoczął 15 lutego 2011 roku. Oznacza to, że niedawno, zwierzak obchodził 12 rocznicę objęcia stanowiska. Larry został sprowadzony do posiadłości, ze względu na szczury, które się tam pojawiły, po śmierci poprzedniej kociej rezydentki, swoją pierwszą mysz na Downing Street upolował w kwietniu 2011. Co ciekawe, Larry pochodzi ze schroniska dla zwierząt Battersea Dogs & Cats Home. 

Kot rasowy w niczym nie jest lepszy od Larry'ego. Jednak po roku służby, do pracy dołączyła Freya 

W 2012 roku postanowiono, że Larry'ego wspomoże Freya. Koty miały podzielić się pracą i miały przydzielone swoje własne obszary do patrolowania. Jak jednak możemy przeczytać na stronie pl.wikipedia.org, niektórzy uznali pojawienie się kotki, za próbę pozbycia się Larry'ego. Z tego powodu w 2014 roku Freya opuściła Downing Street.

Larry walczy jak lew. Dzięki niemu na Downing Street nie ma ani jednego szczura

Larry jest pierwszym oficjalnie nazwanym myszłołapem. Dzięki niemu na Downing Street nie można narzekać na szczury. Jednak w historii były również inne koty, które pełniły tę funkcję, jednak nigdy oficjalnie, jednym z ich był kot o imieniu Wilberforce. Larry zna się dobrze zarówno z byłymi premierami i premierkami Wielkiej Brytanii, jak i obecnym szefem rządu. Na Downing Street urzędował za rządów: 

  • Davida Camerona
  • Theresy May,
  • Borisa Johnsona,
  • Liz Truss,
  • Rishiego Sunaka.
Więcej o: