Jak pozbyć się drugiego podbródka? Dzięki temu produktowi wyszczuplisz twarz w kilka minut!

Bardzo wiele osób nie potrafi zaprzyjaźnić się ze swoim drugim podbródkiem, który - swoją drogą - wcale nie musi być konsekwencją nadmiernych kilogramów. Jak pozbyć się napuchniętej twarzy domowymi sposobami? Wystarczy jeden produkt i odrobina cierpliwości.

Choć w dzisiejszych czasach większość z nas przestała już dbać o to, by za wszelką cenę wpisać się w ramy kanonów piękna, nie wszyscy potrafimy pokochać swoje ciało ot tak. I choć oczywiście kluczem do większej pewności siebie nigdy nie była kwestia szeroko rozumianego wyglądu, lubimy o siebie zadbać i nie ma w tym nic złego. Jeśli wasze skóra w obszarze brody jest podatna na utratę elastyczności i chcielibyście to naprawić, skorzystajcie z jednego triku, który zniweluje problem w kilka minut. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Wypróbuj odmładzający masaż kobido

Aby pozbyć się problemu podwójnego podbródka, warto wykonywać regularne masaże twarzy. Odmładzający lifting robimy, masując okrężnymi ruchami szyję, palcami wskazującym i środkowym, kierując się od dołu ku górze, aż do podbródka. Lekkie podszczypywanie skóry także może pozytywnie wpłynąć na pobudzenie krążenia, sprawiając, że skóra staje się bardziej elastyczna. Aby uzyskać oczekiwane efekty, masaż powinien trwać około 15 minut i być wykonywany codziennie lub kilka razy w tygodniu. Możemy wypróbować również japoński masaż kobido, którego efekty widać już po pierwszej sesji u terapeuty. W wielu miastach możemy znaleźć salony, w których jest wykonywany.

Masażer na drugi podbródek? Wypróbuj kamień Gua Sha

Warto wypróbować cieszący się coraz większą popularnością kamień Gua Sha. Regularnie wykonywany masaż tym sprzętem poprawia elastyczność skóry i redukuje zmarszczki. Zabieg jest banalnie prosty. Przed rozpoczęciem go, dokładnie oczyść skórę i nałóż na nią delikatny krem lub olejek. Następnie przesuwaj kamień gua sha po ciele, wykonując ruchy w kierunku od dołu do góry. Ważne jest, by płytkę stosować ostrożnie i nie wywierać zbyt dużego nacisku. Nie należy też przesuwać kamienia z góry na dół, ponieważ taki ruch może przyczynić się do zwiotczenia skóry. Masaż powinien trwać 10 minut i można stosować go codziennie.

Jak zlikwidować drugi podbródek? Przede wszystkim zapobiegaj 

Ważne, by zapobiegać powstawaniu drugiego podbródka w przyszłości. Najłatwiej będzie pamiętać o odpowiednim ułożeniu ciała podczas snu. Spanie na boku lub brzuchu przyczynia się do utraty elastyczności skóry, ponieważ nacisk ze względu na mocny nacisk. Najlepiej więc spać na plecach. Stosowanie kosmetyków nawilżających, zawierających kolagen lub kwas hialuronowy, również pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji. 

Więcej o: