Kiedy nawozić trawnik po zimie? Zastosuj tych kilka zasad, a trawa ogrodowa ozdobi ogród na wiosnę

Element niemal każdego ogrodu? Trawa ogrodowa. Podpowiadamy, jak prawidłowo o nią dbać po zimie. Najważniejsza jest wiedza, kiedy nawozić trawnik po zimie oraz kiedy wapnować trawnik. Dzięki temu znów ozdobi ogród, kiedy nadejdą cieplejsze dni.

Marzysz o bujnej i zielonej trawie przez cały rok? Nie wiesz jak zadbać o trawnik po zimie? Istnieją proste sposoby na odżywienie trawnika po niskich temperaturach. Zbliża się wiosna, więc warto zadbać o trawnik przed domem. Poznaj najlepsze metody na pielęgnację trawy ogrodowej i dowiedz się, kiedy nawozić trawnik po zimie.

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trawa ogrodowa — regeneracja po zimie. O tym musisz wiedzieć

Trawnik po zimie zazwyczaj wymaga odpowiedniej i dokładnej pielęgnacji. Co zrobić, aby zregenerować trawnik po zimnych miesiącach? Trawy na ogół są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, jednak surowa zima może czasami zaszkodzić trawie ogrodowej i wpłynąć niekorzystnie na jej estetykę. Na początek zacznij od wygrabienia z trawnika pożółkłej trawy i zanieczyszczeń. Jeśli po zimie trawnik jest nierówny, warto zastosować wałowanie trawnika, który wyrówna jego stan. Po zimie warto również wykonać aerację i wertykulację trawnika.

Kiedy nawozić trawnik po zimie? Warto to zrobić właśnie wtedy

Wiele ogrodników zastanawia się, czy jest sens i kiedy nawozić trawnik po zimie. Już wyjaśniamy! Trawnik po zimie warto nawozić wtedy, gdy zauważymy pierwsze symptomy wzrostu trawy. To właśnie ten okres jest bardzo ważny, aby dostarczyć trawie odpowiednich składników odżywczych. Podczas nawożenia trawnika po zimie, pamiętaj, aby nawóz rozsypywać na trawie ogrodowej równomiernie.

Kiedy wapnować trawnik? Zmiana pH gleby jest istotna

Wapnowanie trawnika to nic innego, jak wzbogacenia gleby w wapń, a więc tym samym jest to podwyższenie pH podłoża. Kiedy wapnować trawnik? Wapnowanie trawnika najlepiej wykonać bardzo wczesną wiosną, jeszcze zanim trawa zacznie rosnąć — najlepiej koniec lutego. Zabieg ten można również wykonywać jesienią, gdy trawa przestaje rosnąć. Wapnowanie trawnika wzbogaci go również o magnez.

Więcej o: