Co ile czasu zmieniać piżamę i pościel? Większość osób robi to zdecydowanie za rzadko

Zastanawiasz się co ile czasu prać piżamę i pościel? Wiele osób podejmuje błędne decyzje i robi to raz na tydzień lub jeszcze rzadziej. Brak wymiany pościeli i piżamy na nowe i świeże tkaniny daje szeroką drogę do rozwoju wszelkim drobnoustrojom. Dowiedz się co ile zmieniać piżamę i pościel.

Nocna garderoba w postaci piżamy często nie jest prana tak często, jak powinna. Tak samo sytuacja wygląda z pościelą, pod którą śpimy po kilkanaście godzin dziennie. Jak często należy prać pościel i piżamę, aby zapobiec powstawaniu pajęczaków i bakterii?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często prać piżamę? Ta informacja może cię zaskoczyć

Piżama powinna być traktowana tak samo, jak bielizna — założona raz, ląduje w koszu na pranie. A dlaczego? Piżamę zakładamy do spania na kilka godzin, podczas tego czasu nasze ciało poci się, a materiał piżamy styka się ze skórą nieustannie. W ten sposób tworzy się idealna przestrzeń do rozwoju bakterii. Właśnie dlatego piżama powinna być wymieniana co dwa-trzy dni. Jednak jeśli jesteś alergikiem lub jesteś w trakcie przeziębienia, warto zwrócić na to uwagę i zmieniać piżamę każdego dnia.

Wojna w Ukrainie. Fragmenty rosyjskich rakiet, którymi Rosjanie ostrzeliwali przede wszystkim cele cywilne. Charków, 3 grudnia 2022 r. Rosja zmienia taktykę ataków rakietowych. 369. dzień wojny

Jak często prać pościel? Nie popełniaj tego błędu

Większość z nas zmienia pościel stosunkowo rzadko. Przyjęło się, że pasuje to zrobić raz na miesiąc. Niestety, postępując w ten sposób, popełniamy ogromny błąd i zapraszamy do swojej sypialni bakterie i pajęczaki, które są niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli myjesz się codziennie wieczorem tuż przed snem, pościel powinieneś zmieniać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli prysznic preferujesz brać rankiem, więc do snu kładziesz się jeszcze bez mycia, warto zmieniać pościel raz na tydzień.

Dlaczego warto włożyć papier toaletowy do lodówki? Włóż papier toaletowy do lodówki! Ten trik skutecznie rozwiąże problem

Spanie pod brudną pościelą — do czego prowadzi

Sen pod nieświeżą pościelą może prowadzić do nieprzyjemnych skutków, takich jak np.:

  • Alergie
  • Astma
  • Egzema
  • Trądzik
  • Przetłuszczanie się włosów

Spanie w niepranej przez kilka tygodni piżamie, również może wpływać na stan skóry na ciele, dlatego tak ważne jest, aby zmieniać piżamę i pościel regularnie.

Więcej o: