Jak wyczyścić srebro? Weź 2 złote i idź do sklepu. To tani sposób na pozbycie się ciemnego nalotu

Czym wyczyścić srebro? Jest to pytanie, które nurtuje wiele osób, zwłaszcza jeśli zauważą, że na ich srebrnej biżuterii, sztućcach lub naczyniach pojawiają się zabrudzenia. Przedmioty, które są regularnie używane, mogą zacząć ciemnieć, jednak to nie znaczy, że musimy spisywać je na straty!

Czyszczenie srebra w domu może być naprawdę proste, jednak musi być wykonywane w odpowiedni sposób. Pojawienie się na srebrnej biżuterii i innych przedmiotach ciemnych nalotów nie oznacza, że nic już z nich nie będzie. Wystarczy wypróbować te domowe triki na czyszczenie srebra.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie srebra domowym sposobem. Ten trik sprawi, że będzie jak nowe 

Do czyszczenia srebra można użyć domowych sposobów. Z ciemnym nalotem świetnie sobie poradzi soda oczyszczona. Dzięki niej srebro znów będzie lśniło. Jak czyścić srebro z pomocą sody oczyszczonej? To proste! Do miseczki nalewamy odrobinę gorącej wody, dodajemy łyżkę octu i łyżeczkę sody oczyszczonej, a następnie wszystko mieszamy. Później wkładamy do roztworu srebrny przedmiot wymagający czyszczenia i zostawiamy na około 20 minut. Po tym czasie wyjmujemy srebro i wycieramy miękką ściereczką.

Napoje do czyszczenia srebra. Te świetnie się sprawdzą

Aby wyczyścić srebro domowym sposobem, można użyć do tego popularnego ciemnego napoju gazowanego lub napoju alkoholowego. Wystarczy wlać do miseczki trochę coli lub wódki i upewnić się, że nasz srebrny przedmiot jest całkowicie w nim zanurzony. Całość pozostawiamy na około 12 godzin, po czym wyjmujemy przedmioty, przemywamy wodą i osuszamy ściereczką

Jak usunąć nalot ze srebra? Sposób na kurze jajo

Z czasem srebro może stać się zaśniedziałe, czego przyczyną jest między innymi działanie dwutlenku siarki oraz częste użytkowanie tego przedmiotu. Jeśli chcemy doczyścić w domu srebro, możemy wypróbować sposób z kurzym jajkiem. Należy oddzielić żółtko od białka. Białko ubijamy za pomocą mikserem, a następnie nacieramy brudne srebro pianą z białka. Kiedy srebro będzie już czyste, wystarczy je opłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć.

Więcej o: