Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową? Ten trik sprawi, że plamy i mech znikną w mgnieniu oka!

Kostka brukowa to materiał, który jest często wykorzystywany przy domowym obejściu. Co zrobić, aby kostka brukowa wyglądała jak nowa? Ważne jest jej regularne czyszczenie. Poznaj domowe triki, które ułatwią ci to zadanie. Dzięki tym produktom z kuchni unikniesz katorżniczego szorowania i mozolnego wyrywania chwastów!

Okazuje się, że czyszczenie kostki brukowej wcale nie musi być karkołomnym zadaniem! Wystarczy wypróbować domowe sposoby, które pomogą ci pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń i w mig usuną niechciane chwasty. Podpowiadamy, po jakie produkty warto sięgnąć!

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czyszczenie kostki brukowej. Skuteczne domowe sposoby na brud i mech 

Do sprzątania kostki brukowej nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi oraz drogich środków czyszczących! Czyszczenie mechaniczne to jedna z najlepszy metod. Potrzebna ci będzie jedynie szczotka z twardym włosiem, najlepiej ze stalowego drutu. Ku zaskoczeniu wielu, nie uszkodzi ona powierzchni, natomiast szybko usunie wyrastający mech i zaschnięte zabrudzenia. Zadanie ułatwi ci także wąż ogrodowy i silne ciśnienie wody

Jak wyczyścić kostkę brukową domowym sposobem? Wystarczy ocet z kuchni 

Aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń, wystarczy stworzyć domowy środek czyszczący na bazie wody i octu. Ten sposób jest niezwykle pomocny podczas czyszczenia wielu powierzchni, a co więcej nie wpływa negatywnie na pH gleby. Jak wyczyścić kostkę brukową za pomocą octu? 

  1. Wymieszaj ocet z wodą w proporcjach 2:1 (dokładna ilość produktów zależy od wielkości brudnej powierzchni).
  2. Weź butelkę z atomizerem i wlej do niej powstały roztwór. 
  3. Spryskaj płynem kostkę brukową i poczekaj, aż wyschnie. 

Ocet świetnie sprawdzi się podczas walki z chwastami. Kwas w nim zawarty powoduje, iż niechciane rośliny szybko zasychają i obumierają. Ponadto ten produkt z kuchni dobrze poradzi sobie z ciężkimi do zmycia plamami np. po benzynie

Jak pozbyć się tłustych plam z kostki brukowej? Weź złotówkę i biegnij do sklepu 

Warto pamiętać, iż przed zastosowaniem jakichkolwiek środków czyszczących należy dokładnie zamieść kostkę brukową, aby pozbyć się suchych zabrudzeń. Jednym z najlepszych sposobów na usunięcie plam z oleju, smaru i innych tłustych produktów jest użycie zwykłej sody oczyszczonej. Wystarczy, że niewielką jej ilość wymieszasz z wodą, tak aby powstała gęsta masa, przypominająca pastę do zębów. Wsmaruj powstały roztwór w widoczne plamy za pomocą szczotki z twardym włosiem. Następnie odczekaj jakiś czas i dokładnie wyszoruj powierzchnię. Pozostałości po produkcie zmyj zimną wodą. Dzięki temu twoja kostka brukowa będzie czysta jak nigdy!

Więcej o: