Jak prać kurtkę puchową w pralce, by jej nie zniszczyć? Wystarczy jeden trik, a będzie jak nowa

Zastanawiasz się, jak prać kurtkę puchową w pralce tak, by jej nie zniszczyć? Wystarczą proste, domowe sposoby, żeby twój płaszcz, lub kurtka wyglądały jak w dniu zakupu i służyły ci przez wiele lat. Sprawdź, jak prać kurtkę z pierzem oraz jak suszyć kurtkę puchową, by wnętrze nie uległo zbiciu.

Puch w kurtkach zimowych, gdy nasiąknie wilgocią, traci swoją zdolność izolacyjną i ulega zbiciu. Aby uniknąć tego problemu, warto przestrzegać kilku zasad podczas prania i suszenia takiej odzieży. Sprawdź najlepsze porady, by płaszcz puchowy wyglądał jak nowy i służył latami.

Zobacz wideo Wybrałyśmy się do jednego z warszawskich lumpeksów. Oto, co znalazłyśmy w dniu dostawy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową w pralce? To możliwe, jeśli pamiętasz o tych zasadach

Aby utrzymać kurtkę puchową w doskonałym stanie, należy przestrzegać kilku zasad podczas prania jej w pralce. W pierwszej kolejności ustaw urządzenie na niską temperaturę (najlepiej 30 stopni Celsjusza) i niewielką ilość obrotów (maksymalnie 400). Jeśli chcesz użyć płynu do płukania, postaraj się wybrać w miarę delikatny detergent. Popularnym trikiem, przeciwdziałającym zbijaniu się puchu jest wrzucenie do bębna kilku piłeczek tenisowych. Dzięki nim materiał będzie rozbijany, a płaszcz pozostanie puszysty.

Jak prać kurtkę z pierzem? Wypróbuj ten sposób, a będzie jak nowa

Znacznie lepszym i bezpieczniejszym pomysłem jest wypranie kurtki puchowej ręcznie. Na początek odwróć ją na lewą stronę i sprawdź dokładnie kieszenie. Następnie przygotuj miskę z wodą i namocz płaszcz przez około godzinę, aby ułatwić usuwanie zanieczyszczeń z materiału. Najlepiej, by temperatura wody wynosiła 30 stopni. Wyższa może uszkodzić delikatny puch. Podczas prania kurtki unikaj tarcia materiału. Znacznie lepiej ugniatać ubranie, a na koniec dokładnie wypłukać, bez wykręcania.

Jak suszyć kurtkę puchową? To prostsze niż myślisz

Suszenie kurtki puchowej jest proste, ale należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach: na sam początek delikatnie odciśnij z płaszcza nadmiar wody, a następnie połóż go na płasko z dala od kaloryferów i innych źródeł ciepła. Co jakiś czas możesz delikatnie nim potrząsnąć, by odzyskał puszystość. Nigdy nie susz kurtki puchowej na grzejniku lub w suszarce. Zbyt wysoka temperatura najprawdopodobniej uszkodzi materiał i go zniekształci.

Więcej o: