Umieść to przy oknie, a myszy uciekną w popłochu! Ten genialny trik, to ratunek za mniej niż 5 zł

Myszy grasujące w domu czy garażu to problem, którego nie należy bagatelizować. Nie wiesz, jak się ich pozbyć? Zapomnij o trutkach i specjalistycznych pułapkach. Genialne i jednocześnie humanitarne sposoby ułatwią cię tę walkę. Wystarczy kilka złotych i jeden produkt z kuchni.

Myszy w domach, garażach, czy spiżarniach poszukują nie tylko schronienia przed mrozem, ale także pożywienia. Te na pozór niewinne stworzenia potrafią wyrządzić wiele szkód, m.in. przegryzać kable, zanieczyszczać pożywienie, pozostawiać swoje odchody, a nawet przenosić groźne choroby. Jak się pozbyć tych nieproszonych gości i sprawić, aby więcej nie chciały wracać? Oto kilka genialnych domowych sposobów, dzięki którym gryzonie natychmiast się wyprowadzą. 

Zobacz wideo Domowe sposoby na przeziębienie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się myszy z domu? Dzięki temu problem zniknie na zawsze

Jak wszystkim doskonale wiadomo, problemom lepiej zapobiegać, niż z nimi walczyć. Aby uniknąć nieproszonych gości, warto zabezpieczyć wszelkie szczeliny i otwory, za pomocą których gryzonie mogą przedostawać się do środka. Ważne jest regularne kontrolowanie stanu ścian i drzwi w pomieszczeniach, które mogą stać się idealnym lokum dla myszy, takich jak strychy, garaże, spiżarnie, czy piwnice. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia lub ślady pozostawione przez gryzonie, reaguj szybko! Jak w humanitarny sposób pozbyć się myszy? 

Trutka na myszy to marny pomysł. Oto domowy odstraszacz na gryzonie za mniej niż 5 złotych

Myszy należą do zwierząt, które mają mocno wyczulony zmysł węchu, co z pewnością warto wykorzystać. W walce z niechcianymi gośćmi świetnie sprawdzi się domowej roboty spray z dodatkiem octu! Ten produkt z kuchni już wielokrotnie udowadniał, iż posiada "magiczne moce" i robi to ponownie. Jak go wykorzystać? Rozcieńcz ocet z wodą i przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj wszystkie miejsca, gdzie twoim zdaniem grasują gryzonie, oraz te, dzięki którym dostają się one do środka. Intensywny zapach sprawi, że szkodniki uciekną, a twój problem zniknie. 

Sposób na myszy? Wystarczy kilka kawałków folii aluminiowej 

Ciekawym sposobem na walkę z gryzoniami jest użycie folii aluminiowej, którą zapewne znajdziesz w szafce kuchennej. Ten trik jest o tyle fajny, że nie będziesz musiał narażać się na nieprzyjemne zapachy, takie jak ocet, czy różnego rodzaju przyprawy. Wystarczy, że rozwiesisz jej kawałki w pobliżu miejsc, przez które myszy dostają się do twojego domu, garażu lub piwnicy. Pamiętaj, aby zabezpieczyć wszystkie okna, szczeliny oraz dziury. Odbijające się od folii światło sprawi, że gryzonie poczują się zagrożone, a co za tym idzie, w mig znikną z twojego otoczenia.

Więcej o: