Rośliny oczyszczające powietrze. Te gatunki nie tylko ładnie wyglądają! Są praktyczne i łatwe w uprawie

Niektóre z roślin kryją w sobie ciekawą i praktyczną funkcję, jaką jest oczyszczanie powietrza ze szkodliwych toksyn. Po co inwestować w drogie oczyszczacze, skoro pomoc niesie sama Matka Natura? Oto kilka propozycji, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu.

Marzysz o czystym powietrzu w domu przez 24 godziny? Jak najbardziej jest to możliwe, dzięki roślinom, które mogą pełnić funkcję oczyszczacza oraz nawilżacza powietrza. Nie musisz wydawać fortuny na nowy oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, wystarczy zakupić roślinę, która ozdobi pomieszczenie i usunie z niego toksyny.

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rośliny, które oczyszczają powietrze. Anturium i aloes

Kwiaty, które najczęściej są wybierane jako naturalne oczyszczacze powietrza to m.in. aloes i anturium. Aloes zwyczajny potrafi zniwelować w powietrzu obecność benzenu, dwutlenku węgla, formaldehydu oraz tlenku węgla. Roślina ta nie ma dużych wymagań, wystarczy postawić ją w jasnym miejscu i od czasu do czasu podlać. Anturium to kwiat o oryginalnym wyglądzie. Roślina potrafi usunąć z powietrza w mieszkaniu np. amoniak, formaldehyd i ksylen.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem w jednym: zielistka sternberga

Zielistka Sternberga, czyli Chlorophytum comosum to roślina, która świetnie sprawdzi się m.in. w sypialni, gdzie oczyści i nawilży powietrze. Dzięki zielistce możesz liczyć na mniejsze stężenie ksylenu i formaldehydu. Kwiat należy postawić w miejscu o średnim nasłonecznieniu. Posiadając zielistkę, pamiętaj, aby podlewać ją wodą o temperaturze pokojowej. Zielistki lubią również zraszanie liści.

Skrzydłokwiat oczyści powietrze raz-dwa. Kosztuje kilka złotych

Skrzydłokwiat to kolejna roślina, która będzie świetną inwestycją w twoje zdrowie, jak i w piękny wygląd mieszkania, a kosztuje około 15 zł. Roślina ta lubi stanowiska półcieniste i żyzną przepuszczalną glebę. Skrzydłokwiat usunie z powietrza formaldehyd, benzen, aceton i trichloroetylen.

Więcej o: