Dlaczego warto mieć kredę w mieszkaniu? Usuwa wilgoć i pozwala zaoszczędzić na narzędziach

Nie każdy zna te zastosowania kredy. Szkoda, ponieważ niektóre są bardzo przydatne w codziennym życiu. Z tego powodu przychodzimy z pomocą. Podpowiemy kilka trików z wykorzystaniem kredy, które będą dla ciebie bardzo pomocne na co dzień. Mogą cię one zaskoczyć.

Kreda znają wszyscy już od czasów szkoły podstawowej. Głównie kojarzy się z lekcjami i pisaniem po tablicy. Niewiele osób jednak wie, że ma ona również inne zastosowania. Co więcej, nie jest to tylko pochłanianie wilgoci. 

Zobacz wideo Jak zrobić modną farbę tablicową za grosze? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kreda dla majsterkowicza. Dowiedz się jak możesz ją wykorzystać

Kreda znana jest ze swoich zdolności do pochłaniania wilgoci. Dzięki temu może doskonale ochronić twoje narzędzia. Jeśli włożysz do skrzynki kawałek kredy, to skutecznie zabezpieczysz je przed rdzewieniem. Kreda może nadać się także, do zaznaczania miejsc do nawiercania lub odmierzania odległości. Pomoże ona także w odkręcaniu śrubek. Wystarczy, że ukruszysz kawałek i posypiesz uparty wkręt. Dzięki temu powinien bez problemu dać się odkręcić.

Co na tłuste plamy? Natrzyj zabrudzenia kredą

Kreda doskonale zadziała na tłuste plamy. Wystarczy sięgnąć po kawałek w białym kolorze i natrzeć zabrudzenia. Następnie pozostaw wszystko na 10 minut i wrzuć ubranie do prania. Możesz ustawić typowy program. Po wyjęciu z urządzenia materiał powinien być czysty jak wcześniej. Plamy nie będą już więcej problemem.

Kreda na uszkodzone ściany. Potrzyj nią rysy

Jeżeli na twoich ścianach znajdują się rysy lub zabrudzenia, poszukaj kredy, która jest w podobnym kolorze. Następnie przetrzyj nią niedoskonałości. Co prawda rysy nie znikną permanentnie, ale będzie znacznie ciężej dostrzec ewentualne skazy. Dzięki temu goście nie będą ich widzieć.

Więcej o: