Zazwyczaj wyrzucasz je do śmieci. Tym razem przygotuj z nich nawóz. Dzięki temu roślina będzie bujna

Jaki nawóz do roślin doniczkowych? Okazuje się, że nie musisz sięgać po drogie i chemiczne preparaty. Wystarczy, że nie wyrzucisz tej rzeczy do śmieci jak zazwyczaj, tylko dodasz ją do doniczki. Ten trik sprawi, że twoje kwiaty będzie rosnąć jak szalone.

Rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują składników odżywczych. Dlatego należy je wspomagać nawozem. Jednak nie trzeba kupować specjalistycznych produktów, których cena czasami jest wysoka. Możesz z powodzeniem wykorzystać to, co masz w domu, aby odżywić rośliny. To tania alternatywa dla drogich nawozów. Wypróbuj te domowe sposoby i ciesz się bujnymi oraz zielonymi roślinami.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalny nawóz do kwiatów. Wypróbuj te produkty

Dobrym domowym nawozem do kwiatówfusy po kawie. Nie wyrzucaj ich do kosza, tylko wykorzystaj do wzmocnienia roślin. Mają one dużo składników odżywczych, m.in. związki potasu, które dobrze działają na wzrost roślin. Raz na dwa tygodnie należy wsypać fusy do doniczki. Kolejnym produktem, który warto wykorzystać jako domowy nawóz do kwiatów, jest skrobia ziemniaczana. W składzie ma sporo składników odżywczych. Wystarczy delikatnie rozsunąć ziemię w doniczce i wyjąć z niej dwa centymetry podłoża i wsypać łyżeczkę skrobi. Na koniec przysyp biały proszek ziemią.

Skórka banana do kwiatów. To doskonały naturalny nawóz 

Ten owoc posiada trzy ważne składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na rośliny. Mowa tutaj o fosforze, wapniu i potasie. Aby przygotować domowy nawóz, należy wysuszyć skórkę banana w piekarniku, a następnie pokroić na niewielkie części. W dalszej kolejności możesz wsypać proszek do ziemi lub zalać go wodą i w taki sposób podlewać rośliny. 

Wystarczy łyżka tego taniego produktu. Liście rośliny będą bujne i zielone

Kolejnym łatwo dostępnym i przede wszystkim tanim produktem, który można wykorzystać jako nawóz do roślin, jest żelatyna spożywcza. Dostarcza kwiatom azotu, który również jest im potrzebny do prawidłowego wzrostu. Należy rozpuścić jedną łyżkę żelatyny w gorącej wodzie. Po rozpuszczeniu tego produktu należy dolać trzy szklanki zimnej wody. Tak przygotowany nawóz można stosować raz w miesiącu, aby odżywić rośliny.

Więcej o: