Jak pozbyć się mchu z trawnika? Ten środek nic nie kosztuje, a działa niczym drogi preparat

Mech to jedna z tych roślin, która z jednej strony może stać się domową ozdobą, a z drugiej nieestetycznym sygnałem zaniedbania. Jak pozbyć się go z trawnika? Wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który zwykle kojarzymy z odpadami.

Mech jest rośliną rosnącą w gromadzie i pojawiającą w miejscach wilgotnych i zacienionych. Ma ogromne zdolności adaptacyjne, dzięki czemu szybko się rozrasta. Jeśli na Twoim trawniku pojawił się mech, może to oznaczać, że ogród potrzebuje większej ilość składników odżywczych lub rośnie na zbyt kwaśnej glebie. Na szczęście można sobie z tym poradzić w bardzo prosty sposób. 

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mech na trawiniku - jak się go pozbyć? Ten trik zażegna problem

Jednym ze sposobów na zwalczanie mchu jest bogaty w magnes, żelazo i wapń popiół. Dzięki tym właściwościom można powiedzieć, że mamy naturalny produkt "przeciwmchowy" prosto z kominka. Wystarczy, że rozsypiesz popiół na trawniku, a ten zwiększy pH gleby, eliminując mech, a jednocześnie poprawi kondycję całego ogrodu! Należy przy tym unikać dodatkowych nawozów, które mogą spowodować przenawożenie. 

Właściwości popiołu. Jak preparat do roślin z niczego?  

Popiół można stosować jako nawóz pod różne rośliny oraz warzywa w naszym ogrodzie - dzięki dużej ilości wapnia przyśpieszy ich wzrost. Kolejną zaletą jest to, że nawożąc rośliny popiołem, odstraszasz np. mszyce, ślimaki i inne pasożyty, dzięki czemu oszczędzasz sobie kolejnych wydatków podczas inwazji. W tym aspekcie jednak należy uważać na niektóre rośliny kwasolubne, ze względu na odkwaszające właściwości popiołu np. borówkę amerykańską, jagoda goi, różanecznik, azalia oraz pod rośliny iglaste. 

Więcej o: