Te drzewa w Polsce biją rekordy! Niezwykłe pomniki przyrody, o których większość osób nie ma pojęcia

Polacy kochają wycieczki, a kiedy decydują się na te krajoznawcze, zazwyczaj doceniają niezwykłe widoki i przyrodnicze okazy. Elementami krajobrazu są m.in. drzewa, wśród których znajdują się te wyjątkowe. Które drewniane kolosy są szczególnie warte uwagi? Te drzewa to rekordziści!

Lasy państwowe, co jakiś czas publikują informacje dotyczące flory i fauny w Polsce, jednak ostatnio umieścili wpis, który zadziwił internautów. Opublikowali informacje o najnowszym odkryciu wśród drzew. Sprawdź czym się wyróżnia się ten okaz przyrody oraz zobacz, gdzie można spotkać w Polsce inne niesamowite giganty wśród roślin.

Zobacz wideo Bożek: Zdecydowanie łatwiej jest nam walczyć o Puszczę Amazońską niż o drzewo, które niszczy sąsiad

Najnowszy fenomen wśród drzew w Polsce podbija sieć

Lasy państwowe opublikowały na swoim facebooku informacje o tym, że niedawno dokonano ciekawego odkrycia, które zostało potwierdzone przez ekspertów Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera Polskiej Akademii Nauk. W Nadleśnictwie Gromnik, w okolicach Dąbrówki Szczepanowej pod Tarnowem odkryto najwyższe drzewo liściaste w całej Polsce. Tym wyjątkowym drzewem jest Buk pospolity, który osiągnął 48,6 m wysokości a tego ciekawego odkrycia dokonali dwaj bracia Wilk - fanatycy poszukiwań drzew. 

Gdzie pojechać, by zobaczyć wyjątkowe drzewa w Polsce? 

Rekordowe drzewa w Polsce? Sprawdź, które jest najwyższe, najstarsze, ale i najgrubsze. Oto najważniejsze z nich:

  • Henryków Lubański na Dolnym Śląsku - Cis Henrykowski, który pamięta czasy, w których nie było jeszcze Polski, czyli najstarsze drzewo w Polsce! 
  • Kadyny woj. warmińsko-mazurskie nad Zalewem Wiślanym - najstaszy Dąb, który jest znacznie starszy niż Dąb Bartek. 
  • Chojna woj. zachodniopomorskie -  platan Olbrzym, najgrubsze drzewo w Polsce, mimo iż jego jest podważany przez drzewo, które niestety zostało powalone przez wiatr, ma nieco grubszą średnicę - bezimienna lipa, która ma 11 cm przewagi i nadal można oglądać jego pień przy kościele w Cielętnikach. 
  • Barda w woj. dolnośląskim - Helena z Bardy, czyli najwyższe drzewo w Polsce, mierzące ok. 60 cm. 
  • Nadleśnictwo Sulechów w Górkach Małych - Najgrubsza polska sosna. 
  • Sokolica - Najstarsza polska sosna
  • Nowy Czarnów niedaleko Gryfina - krzywy las, idealna opcja dla osób kochających teorie spiskowe. 
Więcej o: