Pułapki na myszy nie będą ci potrzebne! Znamy świetny sposób na pozbycie się tych gryzoni z domu

Jak pozbyć się gryzoni z garażu, piwnicy i domu? Wcale nie trzeba od razu sięgać po pułapki na myszy. Choć w sklepach otrzymamy m.in lep na myszy, żywołapki czy nawet trutki, to nie musimy sięgać po tak drastyczne środki. Sprawdź, jak wykurzyć myszy w humanitarny sposób.

Jeśli myszy harcują w naszym domu, warto pamiętać, że są skuteczne, ale przy okazji humanitarne sposoby na pozbycie się tych niechcianych gości. Nie potrzeba od razu używać pułapek z trutką. Poradzą dobie z nimi produkty, które większość osób ma już w swojej kuchni. Sprawią, że gryzonie będą uciekać, gdzie pieprz rośnie!

Zobacz wideo Niezapomniane święta jak z reklamy, w 3 krokach (a to wszystko bez majonezu)

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na myszy w domu? Tym wykurzysz z domu nieproszonych gości

Myszy są prawdziwymi szkodnikami, nie tylko niszczą zapasy, ale mogą też roznosić niebezpieczne choroby. Są jednak sposoby, żeby się ich pozbyć bez konieczności sięgania po śmiertelne pułapki. W humanitarny sposób można się ich pozbyć przy pomocy mięty. Najlepszym rozwiązaniem będzie posadzenie mięty w doniczce w kuchni. Jej zapach jest nieprzyjemny dla gryzonia, co czyni z niej świetny odstraszacz. Można również kupić suszone liście rośliny i rozłożyć je w kątach i szafkach w domu, dzięki czemu jej aromat skutecznie będzie odstraszał gryzonie.

Dzięki temu lep na myszy odejdzie w zapomnienie. Ocet i folia aluminiowa

Wystarczy sięgnąć po ocet. Podobnie jak w przypadku mięty, myszy nie tolerują  jego zapachu. Należy rozcieńczyć go z wodą i spryskać miejsca, w których mogą się pojawiać. Można również sięgnąć po folię aluminiową i rozwiesić ją w miejscach, przez które gryzonie dostają się do wnętrza. Światło odbijane przez folię skutecznie zadziała na myszy i nie będą chciały zbliżać się do domu

Jakie zapachy będą jeszcze odstraszać szkodniki? Połóż te rośliny w mieszkaniu

Metod na odstraszanie gryzoni jest naprawdę wiele. Najlepiej sprawdzają się rośliny wydzielające dla nich nieprzyjemny zapach. Oprócz mięty sprawdzą się też:

Tak jak w przypadku mięty, można rozłożyć świeże bądź suszone liście w kątach lub rozwiesić je w spiżarce czy piwnicy. Ich zapach oprócz myszy, zniechęci też do odwiedzin pająki.

Więcej o: