Wakacje nad morzem 2023: Oto najpiękniejsze plaże w Europie! Będą prawdziwym rajem dla urlopowiczów

Portal TripAdvisor opublikował ranking plaż z całego świata ocenianych najwyżej przez turystów. W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy najpiękniejsze plaże Europy. Która z nich zajęła najwyższe miejsce? Być może to tam warto spędzić wakacje nad morzem 2023? Przypominamy też, kiedy są wakacje.

Pierwsze miejsce w rankingu najpiękniejszych plaż na świecie TripAdvisor "Travellers' Choice Best of the Best Awards 2023" zajęła plaża Baia do Sancho w archipelagu Fernando de Noronha w Brazylii. To teren idealny do nurkowania, a rocznie odwiedza je 80-100 tys. turystów. Warto jednak przyjrzeć się bliżej pozycjom z Europy, które również zachwycają, a do których mamy znacznie bliżej.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Lubisz podróże? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najpiękniejsze plaże Europy. Najwyżej w rankingu wyjątkowa plaża w Islandii

Na 4. miejscu rankingu, i zarazem najwyżej spośród plaż europejskich, uplasowała się plaża Reynisfjara na Islandii. Jej niepowtarzaną cechą jest czarny piasek, który powstał w wyniku erupcji znajdujących się w pobliżu wulkanów. Lawa pod wpływem kontaktu z wodą morską zastygała i z czasem ulegała rozdrobnieniu. I tak ciemny pył pokrył wybrzeże.

 

* Putin jest obrzydliwie bogaty. Zbija fortunę m.in. na wódce. Media ujawniają sekrety

Weekend nad morzem na południu Europy. Portugalia i Włochy w pierwszej dziesiątce

Plaża Praia da Falesia w Portugali zajęła miejsce 6. w rankingu. To wąski pas białego piasku o długości 6 km. Wzdłuż plaży z jednej strony rozciągają się pomarańczowe klify, a po drugiej znajduje się piękny widok na turkusowe wody oceanu.

 

Miejsce 8. rankingu należy natomiast do plaży Spiaggia dei Conigli znajdującej się we Włoszech, a konkretnie na niewielkiej wyspie Lampedusa w pobliżu gorącej Sycylii. Plaża ta jest otoczona krystalicznie czystą wodą. Co ciekawe, jest tu stosunkowo niewielu turystów, gdyż w pobliżu nie ma praktycznie żadnej infrastruktury.

 

Jeff w parku rozrywki Odwiedzał Disneyland przez prawie 3000 dni. To prawdziwy rekordzista

Kiedy są wakacje w tym roku? Zaplanuj wakacje nad morzem 2023 już teraz

Wakacje szkolne 2023 rozpoczną się 24 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. Jeśli więc planujesz wakacje z całą rodziną, warto zanotować sobie te terminy i już teraz zacząć planowanie. Przydatny w tym celu może być pełny ranking najlepszych plaż na świecie, który dostępny jest na stronie portalu TripAdvisor.

Więcej o: