Czy da się wyczyścić łazienkę jednym preparatem? Weź kilka złotych i idź do sklepu. Efekt cię zaskoczy

Sprzątanie łazienki jest jedną z tych czynności, które trzeba wykonywać regularnie i dokładnie. Prawie każdy element w łazience, ma specjalnie przeznaczony detergent do jego czyszczenia. Jeśli nie przepadamy za chemikaliami, istnieją proste domowe sposoby na sprzątanie, które są równie skuteczne.

Istnieje wiele domowych sposobów na posprzątanie praktycznie każdego miejsca w domu. Do większości tych trików wystarczą nam rzeczy, które mamy już w swoich kuchennych szafkach. Istnieje także trik, który pozwoli ci na wyczyszczenie prawie każdej powierzchni w łazience za pomocą jednej mieszanki!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na czyszczenie łazienki. Wystarczą dwa produkty

Do przygotowania tej mieszanki będziemy musieli zmieszać ze sobą 125 gramów sody oczyszczonej i 40 gramów soli kuchennej w dowolnym pojemniku. Następnie dodajemy kilka kropek ulubionego olejku eterycznego. Mieszamy to wszystko ze sobą. Po tym nakładamy rękawiczki jednorazowe i chwytamy za wilgotną szmatkę. Posypujemy powierzchnie odrobiną naszej mieszanki, po czym rozprowadzamy ją wilgotną szmatką. Jeśli natrafimy na mocniejsze plamy, możemy wyszorować je szczotką. Jednak z większością poradzimy sobie z pomocą szmatki. Dzięki tej mieszance łazienka będzie nie tylko lśniła, ale będzie też pięknie pachnieć.

Władimir Putin Bloomberg: Rosja przekazuje tony uranu do Chin. 371. dzień wojny w Ukrainie

Osad z kamienia pod prysznicem? Białe wino sobie poradzi

Białe wino może być bardzo skuteczne w usuwaniu osadów i kamienia z kabiny prysznicowej. Można je polać bezpośrednio na kabinę lub przelać do butelki z atomizerem. Pozostawiamy je na kilka minut na zabrudzeniu, po czym spłukujemy wodą i wycieramy szmatką. Nie należy to do najtańszych sposobów, ale usuwa uporczywe plamy w ekologiczny sposób.

Jak prać białe skarpetki? Wystarczy szklanka tego taniego produktu Jak prać białe skarpetki? Wystarczy szklanka produktu, a odzyskają kolor

 Sposoby na czystą toaletę? To proste

Domowe sposoby na pozbycie się nieestetycznych zacieków z toalety:

  • Kwasek cytrynowy - mieszamy 1/2 szklanki soku z cytryny i 1/2 szklanki wody, a następnie wylewamy roztwór na powierzchnię klozetu. Zostawiamy na 30 minut, a po tym czasie wycieramy i spłukujemy
  • Ocet  wylewamy na powierzchnie muszli i pozostawiamy na kilka minut. Po tym czasie wycieramy i spłukujemy.
  • Proszek do pieczenia rozsypujemy na powierzchnie ubikacji i zostawiamy na około 15 minut. Następnie z pomocą miękkiej szmatki wycieramy i spłukujemy toaletę.

Nie zapomnij o ochronie swoich rąk i zawsze używaj rękawiczek.

Więcej o: