Ograniczony budżet na wakacje? Nic straconego. Ten kraj zapłaci ci 700 zł tylko za to, że przyjedziesz

Planowanie wakacji to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy na świecie - ale tylko wtedy, gdy mamy na to odpowiedni budżet. W tym kraju jednak możecie być spokojni o swoje finanse. Dlaczego? Ponieważ płaci niezłą sumę, jeśli tylko postanowisz zostać jednym z turystów.

Nie tak dawno temu pożegnaliśmy wszelkie ograniczenia i restrykcje po pandemii, która wywarła ogromny wpływ m.in. na rynek podróżniczy. Wiele miejsc próbuje przyciągnąć do siebie turystów różnymi sztuczkami. Jedno z nich chce zapłacić każdemu, kto przyjedzie na wakacje.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zyskaj kilkaset na wakacje. Wystarczy, że odwiedzisz ten kraj

Tajwan to państwo leżące w Azji wschodniej, na wyspie Tajwan u wybrzeży Chińskiej Republiki Ludowej. W związku z trwająca niegdyś pandemią COVID-19, która miała swój początek głównie w rejonach Chin, ludzie rezygnowali z podróży w tamte kierunki. Kraj jednak znalazł rozwiązanie na to, aby jego turystyka nie wymarła. Miejsce to jest świetnym wyborem na egzotyczny i luksusowy wypoczynek, a  jeśli do tego państwo dopłaci nam pokaźną sumę za wakacje?

Tanie wakacje w Tajwanie. Przyjedź, a zarobisz

Tajwan chce przekazać dodatkowe 700 zł grupie 500 000 turystów. Pieniądze te będziemy mogli wykorzystać na miejscu na codzienne wydatki, czyli np. zakupy czy różnego rodzaju atrakcje. Dodatkowo, jak możemy wyczytać na stronie turystyka.wp.pl, Tajwan oferuje również po ok. 2,9 tysiąca złotych lub 1,4 tys. złotych dla 90 tys. grup wycieczkowych, które zdecydują się na urlop w tym państwie. 

Turystyka w Tajwanie umiera. To konsekwencje pandemii 

Niegdyś Tajwan był dość popularnym miejscem na egzotyczne wakacje za granicą. Pandemia COVID-19 niestety zmieniła nieco pogląd turystów i jest ich o wiele mniej, dlatego kraj decyduje się na sztuczki marketingowe w stylu dopłat do wakacji. 

Według statystyk Tajwańskiego Biura Turystyki w 2022 roku Tajwan odwiedziło prawie 900 000 turystów. Najliczniejszą grupę stanowili goście z Wietnamu, Indonezji, Japonii i USA. Liczby te stanowią ułamek tych z 2019 r., kiedy Tajwan przyciągnął rekordową liczbę 11,8 mln międzynarodowych turystów.

- czytamy na CNN Travel.

Więcej o: