Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni 2023? Już niedługo nadejdą krótkie noce

Kiedy zmiana czasu 2023? Już niedługo nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawianie zegarków to zwyczaj, który mimo wielu głosów sprzeciwu nadal nam towarzyszy. Dlaczego zmieniamy godzinę w zegarkach, czy jest to konieczne?

Zmiana czasu na letni 2023 już za chwilę. Lada moment i każdy z nas będzie musiał sięgnąć po swój zegarek i kolejny raz zmienić w nim godzinę. Na czym polega fenomen zmiany czasu z zimowego na letni i dlaczego to robimy? Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni?

Zobacz wideo Sztuczna macica to szanse, nadzieje i kontrowersje. Ektogeneza namiesza bardziej niż aborcja?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni 2023? To już za chwilę

Zmiana czasu z zimowego na letni wzbudza stale wiele kontrowersji, jednak nadal jest ona z nami. Dwa razy w roku jesteśmy zmuszeni do zmiany godziny w swoich zegarkach. Najbliższa zmiana czasu na letni 2023 przypadnie w ostatnią niedzielę marca. Dokładnie zmiana czasu nastąpi w nocy z 25 na 26 marca.

Zmiana czasu marzec 2023. Robimy to o tej godzinie

Zmiana czasu z zimowego na letni wykonywana jest o określonej godzinie. Kiedy więc zmieniamy godzinę w zegarkach? Nasze urządzenia będziemy przestawiać o jedną godzinę do przodu, czyli z 2:00 na 3:00. Niestety w ten dzień nasz sen będzie nieco krótszy, jednak przyzwyczaimy się do tego, jak co roku. 

Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni. Większość ludzi nie jest za tą zmianą

Zmiany czasu nie mają zbyt wielu zwolenników, mimo to nadal obowiązuje to również w naszym kraju. Kilka lat temu przeprowadzane były ankiety, gdzie ludzie odpowiadali czy są zwolennikami, czy przeciwnikami zmiany czasy.

Zdecydowana większość dorosłych Polaków (78,3% - dane z ankiety przeprowadzonej w listopadzie 2018 roku i 79,2% - dane z ankiety przeprowadzonej w kwietniu 2019 roku) ankietowanych przez CBOS na zlecenie MPiT opowiada się za odejściem od zmiany czasu.

Czytamy na stronie gov.pl

Więcej o: