Dzień Kobiet 2023. Co symbolizują te kwiaty? Sprawdź ich znaczenie, żeby nie zaliczyć faux-pas

Kwiaty to popularny i sprawdzony prezent. Zanim je komuś wręczysz, dobrze się zastanów nad wyborem. Przed Dniem Kobiet warto sprawdzić, co symbolizują różne rodzaje i kolory kwiatów, żeby nie zasmucić obdarowanej osoby.

Zbliża się 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Choć zwyczajowo wręcza się w to święto tulipany, niektórzy chcą zaskoczyć swoje partnerki i podarować im większy bukiet z różnorodnymi kwiatami. Zanim zdecydujesz się na kupno prezentu, sprawdź, co oznaczają poszczególne kwiaty i ich kolory. Niektóre z nich symbolizują bardzo negatywne emocje.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakich kwiatów nie dawać w prezencie? Ten bukiet może spowodować kłótnię

Jeśli chcesz obdarować drugą osobę bukietem, który wywoła na jej twarzy uśmiech, to lepiej unikaj tych kwiatów. Kojarzą się z przykrymi rzeczami, a ich symbolika może nie oddawać tego, co naprawdę czujesz.

  • Chryzantemy — zwyczajowo kupuje się je w Święto Zmarłych i stawia na grobach. Wręczenie bukietu z tych kwiatów ukochanej osobie może ją mocno rozczarować. 
  • Cyklamen — fiołek alpejski jest piękną ozdobą parapetów, ale lepiej kupić ją do własnego mieszkania niż wręczyć drugiej osobie na prezent. Jak się okazuje, ten kwiat oznacza rozstanie.
  • Margaretki — te urokliwe kwiaty kojarzą się z wiosną, ale w rzeczywistości ich symbolika wyraża coś innego. Są oznaką cierpienia i krzywdy.

Co oznaczają kolory kwiatów? Niektóre mogą zasmucić obdarowaną osobę

Kupując kwiaty, ważny jest nie tylko ich rodzaj, ale także kolor. Ich symbolika jest o wiele ważniejsza i może mieć wpływ na uczucia obdarowanej osoby. Zastanów się, co chcesz jej przekazać swoim prezentem i wybierz do tego odpowiedni kolor.

  • Czerwony — oznacza oczywiście miłość. Wręczając komuś czerwone kwiaty, informujesz, że darzysz tę osobę szczerym i głębokim uczuciem.
  • Różowy — takie kwiaty wyrażają podziw dla drugiej osoby.
  • Fioletowy — symbolizuje elegancję, klasę i radość.
  • Biały — symbolizuje niewinność i czystość, kolor zarezerwowany głównie dla ozdób ślubnych.
  • Niebieski — wręczając kwiaty w tym kolorze, informujemy kogoś, że jest naszym przyjacielem.
  • Zielony — to oznaka radości i tęsknoty.
  • Żółty — na kwiaty w tym kolorze trzeba uważać. Symbolizują zdradę i fałsz.

Dzień Kobiet 2023. Jakie kwiaty wybrać? 

Jeśli chcesz obdarować ukochaną osobę, najlepszym wyborem będą oczywiście czerwone róże. Jeśli uważasz, że to zbyt oczywiste, wybierz goździki bądź lilie. Na Dzień Kobiet zwyczajowo wręcza się tulipany, dlatego czerwone lub różowe będą miłym upominkiem dla ważnej dla nas kobiety. Pamiętaj, aby unikać tych w kolorze żółtym!

Więcej o: