Kalendarz księżycowy, włosy będą ci wdzięczne, jeśli go poznasz. Te daty są najlepsze na zabiegi

Kalendarz księżycowy 2023 polega na podobnych zasadach, co kalendarz biodynamiczny marzec 2023. Dotyczy jednak włosów i wszelkiej pielęgnacji z nimi związanej. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy księżyc będzie w najlepszej fazie, aby pracować nad kondycją włosów, spieszymy z wyjaśnieniami.

Pielęgnacja włosów to bardzo ważna sprawa dla wielu osób. Marzenia o pięknych i zdrowych kosmykach, nie wzbudzają w nikim zaskoczenia. Warto jednak wiedzieć, kiedy dokładnie zabrać się za pielęgnacje, aby osiągnąć pożądane efekty. Podpowie ci to kalendarz księżycowy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Kalendarz księżycowy włosy. Kiedy i co najlepiej z nimi robić?

Kalendarz księżycowy może podpowiedzieć ci, kiedy i co najlepiej robić z włosami. Jaki moment będzie najlepszy, aby je podciąć, a kiedy skupić się bardziej na zabiegach pielęgnacyjnych? Podpowiadamy: 

  • 4 i 5 marca: To najlepszy moment na podcinanie i odżywianie włosów. Jeśli więc planujesz zmianę fryzury, postaraj się zrobić to w tych dniach.
  • 11 i 12 marca: W te dni wystrzegaj się nawet podcinania końcówek.
  • Od 24 do 27 marca: To okres idealny na koloryzację. Ponadto w tym czasie włosy będą też bardziej podatne na odżywki, a więc nie odczują zbyt mocno intensywnych zabiegów.

Władimir Putin Bloomberg: Rosja przekazuje tony uranu do Chin. 371. dzień wojny w Ukrainie

Blond, czarne, brązowe czy też rude włosy. Niezależnie od koloru, warto pamiętać o witaminach

Świetnym pomysłem na wsparcie swoich włosów każdego dnia, jest stosowanie witaminy A. To właśnie ona wpływa na metabolizm cebulek włosowych. Jeśli będziesz ją regularnie stosować, kosmyki z tym składnikiem staną się grubsze, a fryzura gęstsza

Kąpiel w mleku Jak działa kąpiel Kleopatry? Ten napój wygładzi twoją skórę

Olejek rozmarynowy na włosy? Pomaga dobrze je odżywić

Jeśli chcesz dodatkowo wspomóc swoje włosy, zastosuj olejek rozmarynowy. Najpierw rozcieńcz kilkanaście kropli dwoma kubkami wrzącej wody. Następnie wybierz sposób, w który chcesz wykorzystać miksturę: 

  • Możesz użyć jej jako spray na końcówki włosów.
  • Świetnie sprawdzi się także jako dodatek do szamponów i odżywek. 
  • Jak wcierkę dla skóry głowy.

Pamiętaj jednak, że olejek może nieco przyciemnić włosy. Jeśli więc twoje kosmyki mają jasny odcień, dobrze przemyśl stosowanie tego produktu.

Więcej o: