Czym wyczyścić piekarnik z tłuszczu i brudu? Ten skuteczny trik nie wymaga szorowania!

Jak skutecznie wyczyścić piekarnik? Niestety, podczas pieczenia zbiera się brud i tłuszcz, który potrafi być odporny nawet na wielogodzinne szorowanie. Jak usunąć przypalenia i tłuszcz ze ścianek piekarnika? Wypróbuj te triki, a będzie lśnił jak nowy!

Czyszczenie piekarnika to często niełatwa sprawa. Długo zalegający brud i tłuszcz staje się niemożliwy do zdarcia? Czy, aby na pewno? Te banalne domowe sposoby, sprawią, że pozbędziesz się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń bez zbędnego szorowania. Jak to możliwe? Oto co warto zrobić.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik? Rozłóż go na części 

Niestety tłuszcz potrafi być prawdziwym wrogiem. Podczas pieczenia dostaje się on do największych zakamarków piekarnika, sprawiając, że walka z nim staje się nieco trudniejsza. Aby dokładnie wyczyścić piekarnik, warto zdemontować elementy, takie jak blachy, drzwiczki, czy podwójna szyba. Umożliwi ci to dokładne wymycie urządzenia i dotarcie do nawet najmniejszych szczelin, w których zapewne zalega brud. Jeżeli twój piekarnik jest regularnie czyszczony, a zabrudzenia nie są duże, wystarczy jedynie woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń oraz szczoteczka z miękkim włosiem. Co zrobić, jeżeli przypalenia nie chcą zejść? 

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki. Ten trik działa cuda

Ten sposób z pewnością ułatwi ci życie. Kostka do zmywarki pomoże ci pozbyć się nieestetycznie wyglądającego brudu bez mozolnego szorowania. Jak to działa? 

  1. Wyjmij z piekarnika wszystkie blachy i inne zalegające przedmioty.
  2. Ustaw piekarnik na temperaturę około 200 stopni Celsjusza i rozpocznij grzanie. 
  3. Włóż tabletkę do żaroodpornego naczynia lub głębokiej blachy.
  4. Zalej ją sporą ilością gorącej wody. 
  5. Umieść naczynie lub blachę w piekarniku i pozostaw na 2 godziny. 

Dzięki zastosowaniu tych kroków zaschnięty i przypalony brud rozpuści się i zmięknie, a ty z łatwością usuniesz go zwykłą wilgotną ściereczką, bez zbędnego szorowania!

Sposób na bardzo przypalenia i tłuszcz. Ta pasta rozpuści każdy brud

Aby usunąć stare i mocno zaschnięte zabrudzenia, warto zastosować domową pastę czyszczącą. Jak ją zrobić? Wymieszaj ze sobą łyżkę sody oczyszczonej, łyżkę octu, łyżkę płynu do mycia naczyń i łyżkę wody. Powinieneś uzyskać gęstą masę, którą należy nałożyć na przypalenia i odczekać kilka minut, a następnie przetrzeć je szmatką. Zmiękczony brud powinien zejść bez najmniejszego problemu.

Więcej o: