Zamiokulkas będzie rósł bujny i zdrowy. Wystarczy, że dodasz to do doniczki, a rozkwitnie w mig

Zamiokulkas żółknie? Mamy na to sposób! Istnieje domowy nawóz, który nie jest zbyt trudny do zrobienia, a sprawi, że roślina urośnie jak szalona i odżyje. Jeśli lubisz kwiaty doniczkowe, koniecznie dowiedz się jak sprawić, aby zamiokulkas wypuścił pąki.

Zamiokulkas to wspaniała roślina doniczkowa. Niewiele trzeba, aby pięknie i bujnie wyrosła. Co więcej, jeśli zadbasz o odpowiednie warunki i nawożenie, może nawet wypuścić pąki kwiatowe. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pielęgnować zamiokulkasa, chętnie podpowiemy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Rośliny do cienia? Zamiokulkas do nich należy

Zamiokulkas to świetna roślina dla początkujących ogrodników. Nie ma wygórowanych wymagań, a co więcej doskonale radzi sobie w cieniu. Idealne miejsce powinno być w półcieniu. Zamiokulkas doskonale sobie jednak poradzi, nawet kiedy światła będziesz jeszcze mniej. Ostre słońce bardzo szkodzi roślinie. Co więcej, roślinie wystarczy temperatura pokojowa, a więc o ten aspekt również nie musisz się martwić. Pamiętaj także o podlewaniu. Wody dolewaj, tylko jeśli wierzchnia warstwa gleby przeschła. Nadmiar wody może bardzo zaszkodzić zamiokulkasowi.

Nawóz z soczewicy będzie doskonałym wyborem! Świetnie wspomoże zamiokulkasa w rozwoju

Soczewica zawiera sporo składników odżywczych, które wspomogą roślinę w rozwoju. Dzięki temu wypuści nawet pąki kwiatowe! Wystarczy odpowiednio przygotować nawóz. Jak to zrobić? 

  1. Weź garnek i zagotuj w nim litr wody.
  2. Poczekaj, aż delikatnie przestygnie.
  3. Kiedy woda nabierze temperatury pokojowej wsyp 3 łyżki soczewicy.
  4. Pozostaw miksturę na około 4 godziny.
  5. Po tym czasie oddziel płyny od soczewicy i przelej do zamykanego pojemnika.

Gotowe! Tak przygotowanym nawozem możesz podlewać zamiokulkasa raz w miesiącu. Dzięki temu będzie pięknie i bujnie rosnąć.

Zamiokulkasy to trujące rośliny. Uważaj na dzieci i zwierzęta

Pamiętaj, że zamiokulkas to trująca roślina. Może być niebezpieczna zarówno dla dzieci, jak i zwierząt. Z tego powodu lepiej przemyśleć dobrze zakup. Jeśli masz czworonożnego pupila lub małe dziecko, lepiej powstrzymać się przed przyniesieniem zamiokulkasa do domu lub postawić go w miejscu, gdzie będzie dla nich niedostępny.

Więcej o: