Niesamowite odkrycie naukowców. Zaskoczyły ich rybki. "To naprawdę niezwykłe, że potrafią to zrobić"

Niedawno pewne rybki zaintrygowały naukowców. Ich inteligencja przerosła ich oczekiwania. Ten gatunek ma kilka tych samych zdolności co ludzie! To niezwykłe, ponieważ większość zwierząt nie posada tej umiejętności. Jeśli ciekawi cię, o czym mowa, chętnie odpowiemy.

Ryby to niezwykłe zwierzęta, choć niewielu ludzi utożsamiłoby je z wielką inteligencją. Okazuje się, że pozory mogą mylić! Niedawno pewne rybki zaskoczyły naukowców swoimi zdolnościami.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zmieniamy klimat, a zwierzęta pod wodą nie mają gdzie uciec

Te rybki to potrafią! Naukowcy byli zaskoczeni wynikami badań 

Niewiele gatunków zwierząt potrafi rozpoznawać się w lustrze. Naukowcy interpretują to jako brak samoświadomości. Nic więc dziwnego, że kiedy okazało się, że ryby z gatunku Labroides Dimidiatus, rozpoznały swoje odbicie, wzbudziły tym spore zainteresowanie wśród badaczy. Rybki często powracały, aby oglądać swój wizerunek w lustrze i wykazywały społeczne reakcje względem odbicia. Co ciekawe, na to, że zwierzęta rozpoznawały się w lustrze, może także wskazywać fakt, że próbowały usunąć z siebie kolorowy znacznik. 

 

Rybki próbowały zdjąć z siebie znacznik, którego odbicie widziały w lustrze. To naprawdę niezwykłe

Podczas badania na ciele ryby został naniesiony znacznik. Jak się okazało, kiedy zwierzęta widziały swoje odbicie w lustrze, zaczęły podejmować próby pozbycia się go z ciała. Może to wskazywać na to, że posiadają one samoświadomość. Wbrew pozorom niewiele gatunków zwierząt to potrafi. Co więcej, rybki, które przeszły tekst lustra były w stanie odróżnić swoje twarze od innych. 

Myślę, że to naprawdę niezwykłe, że potrafią to zrobić

- powiedział prymatolog Frans de Waal z Emory University w Atlancie.

Nie tylko te rybki mają taką zdolność. Jakie jeszcze zwierzęta potrafią się rozpoznać?

Nie tylko ryby z gatunku Labroides Dimidiatus mają taką umiejętność. Konie, delfiny, słonie, świnie oraz sroki również mają takie zdolności! To niesamowite, że niektóre zwierzęta są tak rozwinięte, choć pozory na to zdecydowanie nie wskazują.

Więcej o: