Jakie dziś święto? Pracownicy i pracodawcy powinni o nim wiedzieć. To także ważny dzień dla ekologów

Kto ma dzisiaj imieniny? Jaki jest dzisiaj dzień? 3 marca obchodzimy kilka świąt, które nie są zbyt popularne, jednak warto o nich wiedzieć. Szczególnie jedno z nich powinno skupić uwagę pracowników, jak i pracodawców. O jaką uroczystość chodzi? Wyjaśniamy!

Każdego dnia wypadają czyjeś imieniny. Oprócz tego codziennie obchodzimy różne święta. Nie zawsze są one popularne jak Nowy Rok czy Wielkanoc, mogą być to małe święta, które mają docenić jakąś grupę osób, czy ogólnie lubiany przedmiot lub danie. Co świętujemy 3 marca?

Zobacz wideo Klaudia Halejcio okradziona w Paryżu. Oburzyło ją też zachowanie pracowników hotelu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki jest dzisiaj dzień? Dzień Doceniania Pracownika. Zrób, to zanim go stracisz

Ten dzień nie jest znanym świętem i wciąż plasuje się w kategorii świąt dość nietypowych. Jest świętem ruchomym i zawsze wypada w pierwszy piątek marca. Jego celem jest pokazanie pracownikowi, że jest dostrzegany, a pracodawca docenia jego wkład w potrzeby danej organizacji. Święto po angielsku nazywa się Employee Appreciation Day i powstało w latach 90. XX wieku. Za twórcę tego święta uważa się amerykańskiego mówcę motywacyjnego, autora książki "1001 sposobów na nagradzanie pracowników", która znalazła się na liście bestsellerów, Boba Nelsona. Jako pomysłodawca święta dla pracowników przeprowadził badania w swoich licznych organizacjach, by wskazać, co daje docenianie pracowników.

 

Jakie dzisiaj święto? Międzynarodowy Dzień Pisarzy oraz Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

PEN Club w 1984 roku ustanowił Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Celem tego święta jest promowanie literatury, jak i obrona wolności słowa. Przy okazji to święto ma na celu promowanie społeczności pisarzy na całym świecie. Tego dnia są często organizowane spotkania autorskie i wieczory literackie.

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody obchodzony jest w dzień, kiedy została podpisana Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Zarówno Konwencja, jak i święto mają na celu ochronę występującej dzikiej populacji roślin i zwierząt.

Czyje dzisiaj imieniny? Sprawdź, komu złożyć życzenia 

Osoby o tych imionach obchodzą dzisiaj imieninyimion, których właścicielom można złożyć życzenia 3 marca:

  • Kunegunda,
  • Teresa,
  • Hieronim,
  • Innocenty,
  • Jakub,
  • Samuel,
  • Teodor,
  • Tycjana.
Więcej o: