Chcesz, żeby twój zlew lśnił jak nowy? Wyciśniesz ją z tubki. Zadziała jak drogi detergent

Jak wyczyścić zlew? Jeśli chcemy, aby nasz zlew był czysty i zawsze się pięknie prezentował, musimy pamiętać o ważnej kwestii, jaką jest usuwanie z niego tłuszczu oraz brudu. Żeby to zrobić, nie musimy wydawać kroci na specjalistyczne środki do sprzątania, sprawdzą się domowe sposoby.

Abyśmy mogli cieszyć się pięknym i lśniącym zlewem, powinniśmy regularnie go czyścić. Na szczęście nie musimy za każdym razem sięgać po chemiczne środki, ponieważ z brudem poradzą sobie domowe produkty. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trik na czysty zlew. Wystarczy kilka minut, aby lśnił jak nowy

Jeśli do naszej kuchni wybraliśmy zlew chromowany, możemy go w prosty i szybki sposób wyczyścić, używając pasty do zębów. Oprócz czystości pasta pozostawi nasz zlew bez smug i zacieków. Ta metoda jest niezwykle łatwa. Wystarczy nałożyć odrobinę pasty na gąbkę lub ściereczkę i rozprowadzić po całym zlewie. Następnie po około 15 minutach delikatnie szorujemy powierzchnie. Kolejnym krokiem jest zmycie pasty wodą i wytarcie do sucha. Dzięki tej metodzie nasz zlew znów będzie czysty, a chemiczne preparaty odejdą w zapomnienie.

* Co za dywersja! Partyzanci ośmieszyli białoruską obronę. 372. dzień wojny w Ukrainie

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Prosto i szybko

Jeśli nie jesteśmy przekonani do metody z pastą, możemy z powodzeniem wyczyścić zlew z wykorzystaniem małej ilości płynu do naczyń. Jeśli chodzi o ten sposób, dobrze jest wykonywać go choć raz na dzień. Jedyne co musimy zrobić to wylać niewielką ilość płynu na gąbkę i dokładnie wyszorować nią powierzchnię, po czym wystarczy całość spłukać wodą. Efekty pojawią się w okamgnieniu, znikną resztki tłuszczu i brud

14. emerytura 2023 nie dla wszystkich? Ci seniorzy nie dostaną ani grosza. Świadczenia będą też niższe 14. emerytura 2023 nie dla wszystkich? Świadczenia będą też niższe

Jak zaimpregnować kuchenny zlew? Wystarczy gąbka i olej

Niewiele osób wie, że impregnacja zlewu jest niezwykle ważna. Metodę, którą teraz przedstawimy, można wykorzystać na powierzchni z różnych materiałów. Będziemy potrzebować wyłącznie gąbki i oleju. Nie jest ważne, jakiego rodzaju będzie to olej. Musimy umyć i wytrzeć zlew do sucha, następnie nałożyć na gąbkę małą ilość tłuszczu i równomiernie rozprowadzić po zlewie. Tak przygotowany zlew należy zostawić na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Kończymy, zmywając nadmiar oleju.

Więcej o: