Umyj kabinę prysznicową tym środkiem za 3 złote. Pozbędziesz się kamienia w zaledwie kilka minut

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Wiele osób zapomina o sprzątaniu tej części łazienki, a to poważny błąd. Są domowe sposoby, dzięki którym wyczyścisz kabinę szybko, tanio i skutecznie. Wyjaśniamy, jak to zrobić i jakie środki ci w tym pomogą.

Mycie kabiny prysznicowej może być uciążliwe. Wciąż osadza się na niej kamień z wody oraz resztki płynów do mycia. Niektóre płyny do mycia szyb mogą nie sprawdzać się na dłuższą metę, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby. Sprawdź, jak wyczyścić kabinę prysznicową, żeby lśniła jak nowa. Wydasz tylko kilka złotych.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Pamiętaj o tych zasadach

Zanim zaczniesz wybierać odpowiednie środki, zastosuj się do kilku zasad, dzięki którym twoja kabina zawsze będzie wyglądać jak nowa.

  1. Regularne sprzątanie to podstawa. Nie zapominaj o nim, gdyż zaschnięty osad, który utrzymuje się przez długi czas, będzie ciężko później doszorować. Najlepiej spłukuj kabinę po każdej kąpieli.
  2. Zwróć uwagę na środki chemiczne, które kupujesz. Niektóre z nich mogą zostawiać smugi lub niszczyć powłokę kabiny.
  3. Zamień gąbki i zwykłe szmatki na ściereczki z mikrofibry i specjalne myjki do szyb. Dzięki temu dokładnie umyjesz kabinę, nie zostawisz brzydkich smug i nie porysujesz kabiny.

Jak umyć kabinę prysznicową? Ten produkt za 3 złote zdziała cuda

Najskuteczniejszym preparatem w walce z uciążliwymi osadami jest ocet. Zapewne masz go już w swoim domu, a jeśli nie, to w sklepie kupisz go za jedyne 3 złote. Działa lepiej niż niejeden środek chemiczny, ponieważ nie tylko czyści, ale też nabłyszcza kabinę. Wystarczy, że zmieszasz go z ciepłą wodą w proporcjach 1:1 i przelejesz do butli z atomizerem. Rozprowadź mieszankę równomiernie na szybie i odczekaj 10 minut. Po tym czasie przetrzyj kabinę ściereczką lub specjalną myjką i spłucz wszystko ciepłą wodą. Kabina będzie lśnić przez długi czas.

Czyszczenie kabiny prysznicowej. Będzie błyszczeć jak nowa

Jeśli korzystasz w domu ze zmywarki, to zapewne posiadasz również nabłyszczacz do naczyń. Mało kto wie, że sprawdza się również przy czyszczeniu kabiny prysznicowej. Jak go użyć? Przelej trochę płynu do butelki z atomizerem i spryskaj całą szybę. Odczekaj kilka minut, a następnie przetrzyj całość zwilżoną szmatką. Na koniec wytrzyj kabinę ręcznikiem papierowym. Zamiast nabłyszczacza możesz użyć zwykłego płynu do mycia naczyń, a efekt będzie ten sam. Szyba na długo pozostanie czysta i błyszcząca.

Więcej o: