Ćma bukszpanowa - jak się jej pozbyć? Spryskaj krzak tym produktem, a larwy pospadają z gałęzi

Ćma bukszpanowa powoduje duże spustoszenie w ogrodzie, dlatego nie ignoruj jej! Ten groźny szkodnik w szybkim czasie potrafi doprowadzić roślinę do całkowitego obumarcia. Jak z nim walczyć? Wypróbuj te domowe sposoby, które w mig uratują twoje rośliny!

Ćma bukszpanowa to wyjątkowo nieprzyjemny nocny motyl, który przybył do Polski prosto z Azji. Ten szkodnik w bardzo szybkim czasie potrafi dokonać inwazji w ogrodzie i całkowicie zniszczyć obecne w nim bukszpany. Pojawił się u ciebie? Reaguj natychmiast! Wyjaśniamy jak pozbyć się ćmy bukszpanowej domowymi sposobami

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej podobnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Jak pozbyć się ćmy bukszpanowej? Ten trik sprawi, że problem zniknie

Aby uniknąć większych zniszczeń, należy regularnie kontrolować swoje krzewy. Jak dostrzec ćmę bukszpanową? Znakiem rozpoznawczym szkodnika są nadgryzione liście i nici przypominające pajęczą sieć, obficie występujące na gałęziach i wewnątrz krzewu. Przy dokładnych oględzinach, w głębi rośliny można znaleźć także niewielkie jaja złożone przez samice. Co z tym zrobić?

Ćma bukszpanowa - jak się jej pozbyć? Wykorzystaj metody mechaniczne

Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się ćmy bukszpanowej są metody mechaniczne, czyli nic innego jak ręczne zbieranie lub strzepywanie larw z gałęzi. Pamiętaj, aby usunąć również liście, na których znajdują się jaja. Tego typu sposoby są czasochłonne, lecz wyjątkowo skuteczne. W celu ułatwienia sobie zadania możesz wykorzystać wąż ogrodowy i silny strumień wody. Jego uderzenie spowoduje, iż nieproszeni goście spadną na ziemię i zostaną zjedzeni przez ptaki

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową. To hit na szkodniki za mniej niż 5 złotych

Nieco trwalszą metodą będzie domowy oprysk na bazie produktu z kuchni. W walce ze szkodnikami pomoże ci niezawodny ocet! Do dużej butelki z atomizerem wlej pół litra wody, 3 łyżki oleju rzepakowego i 4 łyżki octu. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj, a powstałym roztworem zrób oprysk. Rób to powoli i dokładnie, nie zapominając o spodzie liści i wnętrzu krzewów. Po zakończonym zabiegu odczekaj 30 minut i oblej bukszpany wodą z węża ogrodowego, dzięki czemu martwe osobniki opadną na ziemię.

Więcej o: