Jaki dziś jest dzień? 6 marca obchodzimy kilka ciekawych uroczystości. Sprawdź, czy je znasz

Kto dziś obchodzi swoje imieniny? Jakie nietypowe święta przypadają na dzisiaj? 6 marca obchodzimy kilka mało znanych świąt, które mają za zadanie celebrację, kilku wybranych grup społecznych i zawodów. Jeśli znacie, kogoś, kto się nimi zajmuje, możecie złożyć mu życzenia.

W Polce codziennie możemy świętować czyjeś imieniny. Ponadto warto sprawdzić w kalendarzu świąt nietypowych, co możemy celebrować danego dnia.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek była u logopedki. To od niej usłyszała

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień Olimpijczyka i Tenisa. 6 marca należy do sportowców 

Dzień Olimpijczyka jest świętem, które poświęcamy wszystkim osobom, trenującym przez długie lata i doskonalącym się w swojej dyscyplinie. Olimpijczycy dużą część swojego życia poświęcają, aby ćwiczyć swoje umiejętności. 6 marca celebrujemy wszystkie osoby, które wylewają siódme poty, aby reprezentować nasz kraj i stanąć na podium.

Światowego Dnia Tenisa celebrujemy wszystkich tenisistów. Zarówno tych z sukcesami Jak Nadal, Federer, Djokovic czy Świątek. Jak i wszystkich, którzy złapali dryg do gry w tenisa.

Europejski Dzień Logopedy oraz Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych

Każdy kraj Unii Europejskiej 6 marca obchodzi Europejski Dzień Logopedy. Ten dzień ma na celu zachęcić wszystkich rodziców, aby nie czekali z konsultacją u specjalisty, jeśli ich dziecko ma problem z mówieniem. Tego dnia w Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych ma na celu uhonorowanie wszystkich bohaterskich osób, które sprzeciwiały się reżimom totalnym oraz masowym zbrodnią, do których doszło w XX i XXI wieku. Ten dzień został wybrany nieprzypadkowo. 6 marca przypada rocznica śmierci Mosze Bejskiego inicjatora Ogrodów Sprawiedliwych w Jerozolimie

Kto świętuje imieniny? Tym osobą powinno się złożyć życzenia

Tak jak codziennie, tego dnia wypadają imieniny. Tym osobą można dziś złożyć życzenia!

  • Róża,
  • Wiktor,
  • Agnieszka,
  • Będzimysł,
  • Cymbarka,
  • Cyryl,
  • Eugenia,
  • Koleta.
Więcej o: