Idealne brwi w kilku krokach? Nałóż na nie ten produkt z drogerii. Efekt jak z salonu kosmetycznego!

Idealne wyrysowane brwi podkreślają oczy i nadają twarzy charakteru - warto zatem szczególnie zadbać o ich pielęgnacje. Skuteczne zabiegi nie muszą być też wcale drogie. Wiele z nich wykonasz samodzielnie w domu. Wyjaśniamy, czym jest metoda pudrowa brwi i laminacja brwi, a także, dlaczego przycinanie może kosztować cię więcej niż wizyta u kosmetyczki.

Lata 90. to czas, gdy królowały brwi cienkie i mocno wyregulowane, jednak trend ten należy do przeszłości. Obecnie popularnością cieszą się brwi gęste i wyraziste. Oczywiście istotne jest również ich ułożenie. Stosując proste i sprawdzone metody, możesz nadać im piękny kształt, który utrzyma się przez długi czas.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Szukasz urodowych porad? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dlaczego przycinanie brwi jest szkodliwe? Lepiej zrezygnuj z tego zabiegu

Wiele osób jako podstawową metodę pielęgnacji brwi stosuje ich przycinanie. Okazuje się jednak, że nawyk ten jest dużym błędem. Wynika to z naturalnej budowy włosków, które tworzą brwi. Ich kształt jest bowiem stożkowy, czyli szerzy u nasady włosa i węższy ku jego końcówce. Po przycięciu włoska zmienia się on w tępo ścięty pieniek. Efekt ten nie wygląda naturalnie, a w dodatku może utrudniać układanie. Dlatego włoski brwi znacznie lepiej jest po prostu usuwać, np. pęsetą.

* Tajemnicza eksplozja pod Moskwą, gdzie projektowano Iskandery. "Gwizd i wybuch"

Na czym polega metoda pudrowa brwi? Henna pudrowa a henna tradycyjna

Metoda pudrowa brwi polega na wykorzystaniu henny pudrowej, która zapewnia efekty znacznie dłuższe niż zwykła henna: w sumie aż do 6 tygodni. Co więcej, w przeciwieństwie do zwykłej henny, henna pudrowa poza barwnikiem zawiera składniki odżywcze, które dodatkowo pielęgnują brwi. W salonach kosmetycznych są wykonywane specjalne zabiegi połączone z architekturą brwi, ale hennę pudrową można stosować też w warunkach domowych, kierując się instrukcjami producenta.

Sposób na worki pod oczami Nie wyrzucaj jej do śmieci! Tylko połóż na powieki. Efekt cię zaskoczy

Domowa laminacja brwi. Idealne brwi uzyskasz na dwa sposoby

Laminacja brwi to zabieg, który sprawia, że włoski są idealnie ułożone, gęstsze i lśniące, a efekty te utrzymują się bez długi czas. Do wykonania zabiegu w domu można wykorzystać kupione zestawy kosmetyków, ale bardzo dobrze sprawdzi się również żelatyna. Wystarczy 15 g żelatyny rozpuścić w 50 g gorącej wody i dodać kilka kropli oliwy z oliwek. Otrzymaną miksturę nakładamy na wyczesane oraz oczyszczone brwi i odczekujemy 1 godzinę. Dodatkowo można przykryć brwi folią. Po tym czasie wszystko dokładnie spłukujemy.

Więcej o: