Piękne znalezisko w Polskim Nadleśnictwie! Nie wszędzie będzie można je zaobserwować

Mimo że wiosna jest coraz bliżej, pogoda nas nie rozpieszcza. Za oknem jest szaro i często mży, jednak nie ma tego złego co, by na dobre nie wyszło. Taka pogoda pozytywnie wpływa na powstawanie niektórych gatunków. Nadleśnictwo Baligród pochwaliło się zdjęciem jednego z nich.

W ostatnim czasem Lasy Państwowe coraz częściej zaskakują nas wszechogarniającym bogactwem otaczającej flory i fauny. Na ich profilach można często zobaczyć, jak Polska może być piękna, pod względem różnorodności gatunków zwierząt, roślin oraz grzybów. Teraz leśnicy pochwalili się pewnym gatunkiem grzybów zlichenizowanych, zwanych też porostami. Część krajów może o nich tylko marzyć.

Zobacz wideo "Lasy Państwowe zasłaniają się 'tajemnicą przedsiębiorstwa'. To łamanie wszelkich zasad transparentności"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda, a organizmy. Znalezisko w Lasach Państwowych

Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to, że dla nas nie jest najprzyjemniejsza, nie oznacza, że jest ona niekorzystna dla innych gatunków. Dobrze służy to grzybom zlichenizowanym, które nazywane są również porostami. Zachwyciły one swoją obecnością pracowników Nadleśnictwa Baligród, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowały Lasy Państwowe.

Idealna pogoda dla grzybów zaowocowała pięknym znaleziskiem. Zachwyci niejedną osobę 

Panująca za oknem pogoda sprzyja poznawaniu niesamowitego świata grzybów zlichenizowanych. Występują one na piaskowych skałach, skarpach gliniastych czy wśród mchów. Obecnie w lesie można zaobserwować grzybinki brunatne, zwane też Baeomyces rufus. 

Na jej powierzchni licznie występują mniej lub bardziej brązowe, lub beżowe owocniki

- czytamy w poście Lasów Państwowych.

Ten gatunek jest bardzo szeroko rozpowszechniony. Jeśli chodzi o Polskę, najłatwiej znaleźć go w górach, jak informują Lasy Państwowe. Gatunek ten znany jest także m.in. w Australii i na Antarktydzie.

Co internauci myślą o tych grzyba? Bez wątpienia są zaskoczeni

Post z fotografią wykonaną przez Marcina Sceline ma już tysiąc reakcji i mnóstwo komentarzy, a także udostępnień. Co o grzybach myślą internauci?

Świat porostów jest naprawdę przecudowny. Zarówno ich kształt, jak i kolor zachwyca. Och...ta nasza matka natura

- pisze zachwycona internautka.

Przecudny jest świat przyrody. Ciągle zaskakuje nas swoimi nowinkami i ciekawymi widokami

- czytamy w jednym z licznych komentarzy. 

Więcej o: