W jakiej temperaturze prać pościel? Wiele osób robi to źle! W ten sposób narażasz swoje zdrowie

Zastanawiasz się w ilu stopniach prać pościel? Na pierwszy rzut oka czynność ta wydaje się bardzo łatwa. Jednak niestety wiele osób nie wie, w jakiej temperaturze prac pościel i popełnia ogromny błąd, narażając tym samym swoje zdrowie na uszczerbek.

W każdej sypialni mamy łóżko i pościel, pod którą śpimy codziennie około 8 godzin. Podczas snu na pościeli pozostaje martwy naskórek, włosy, pot i wiele innych bakterii. Pocąc się, tworzymy dla drobnoustrojów idealne miejsce na rozwój. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne pranie pościeli oraz czyszczenie jej w odpowiedniej temperaturze! W ilu stopniach prać pościel? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jakiej temperaturze prać pościel? Nie popełniaj tego błędu

Jeśli chcesz, aby wszystkie bakterie i grzyby zniknęły z twojej pościeli, ważne jest, aby prać ją w odpowiedniej temperaturze. W ilu stopniach prać pościel? Pranie pościeli powinno obywać się przy programie z 60 stopniami Celsjusza. To właśnie ta temperatura pozwoli na zabicie roztoczy i bakterii w pościeli. Co ważne, jeśli masz czas, po praniu pościeli, gdy ta wyschnie, warto ją wyprasować. Wysoka temperatura stopy żelazka usunie pozostałe bakterie. 

Jak często zmieniać pościel? W ten sposób zapraszasz do siebie pajęczaki

Pranie pościeli w odpowiedniej temperaturze, jest bardzo ważne, jednak jeszcze ważniejsze jest jej zmienianie. Jak często zmieniać pościel? Zmiana tkaniny, pod którą śpimy, powinna odbywać się przynajmniej raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Jeśli myjesz się wieczorem i do spania wchodzisz czysty, pościel możesz wymieniać raz na dwa tygodnie. Jeśli jednak preferujesz mycie się rano, więc śpisz bez wieczornej kąpieli, lepiej wymieniaj pościel raz w tygodniu. Dzięki temu unikniesz problemów zdrowotnych i pościel będzie pozbawiona pajęczaków i bakterii.

Więcej o: