Jak rozpoznać policyjną grupę Speed? Warto to wiedzieć! Podpowiadamy, na co zwracać uwagę

Jeśli jesteś kierowcą lub kierowczynią to na pewno na długich trasach obawiasz się czasem grupy Speed. Samochody tej floty, wyglądają dokładnie tak samo, jak każda osobówka. Z tego powodu potrafią wyłapać nawet najdrobniejsze przewinienia. Jak więc rozpoznać te auta? Wyjaśniamy!

Od kilku lat na ulicach pojawia się tak zwana grupa Speed. To policjanci, którzy patrolują drogi w nieoznakowanych radiowozach. Jak rozpoznać samochody, które należą do tej grupy? Znamy kilka trików!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Policyjne szkolenie podnoszące umiejętności panowania nad radiowozem

Grupa Speed przemierza polskie drogi. Jak ją rozpoznać?

Policyjna grupa Speed nie ma losowych samochodów. Na początku funkcjonariusze poruszali się autami jednej marki, ale teraz jest ich znacznie więcej. Policjanci mogą siedzieć za kierownicą: 

  • BMW serii 3,
  • Skody Superb,
  • Kii Stinger,
  • Cupry Formentor,
  • Cupry Leony,
  • Renault Megane RS.

Pamiętaj jednak, aby przede wszystkim jako osoba kierująca pojazdem skupiać się na drodze. Nie należy panicznie rozglądać się za policją, ponieważ może mieć to mieć fatalne skutki. 

Kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę. Dzięki temu rozpoznasz grupę speed. 

  1. Przede wszystkim marka. Jak już pisaliśmy wcześniej, możesz rozpoznać grupę speed po marce. Pamiętaj też, że wszystkie samochody są wyposażone w charakterystyczny tylny ekran wyświetlania.
  2. Policjanci będą w mundurze. Zwróć uwagę, czy osoba kierująca pojazdem ma na sobie policyjny mundur.
  3. Zachowanie kierującego. Policjanci grupy speed najczęściej dosłownie "przylepiają" się do zderzaka. Jeśli więc zauważysz, że ktoś jedzie tuż za tobą, sprawdź poprzednie punkty.

Przede wszystkim pamiętaj o bezpieczeństwie. Jeździj przepisowo

Zamiast wypatrywać policjantów, po prostu przestrzegaj przepisów i zachowaj ostrożność podczas jazdy. To najlepsza porada dla kierowców i kierowczyń. Pamiętaj, że policjanci wyjeżdżają na drogi, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie po to, aby uprzykrzyć życie kierującym pojazdami.

Więcej o: