Weź 4 złote i idź do apteki! Genialny trik na zaparowane okulary, który pomoże ci w mroźne dni

Zastanawiasz się co zrobić, żeby okulary nie parowały? Problem ten dotyka wiele osób szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Poznaj domowe sposoby, dzięki którym twoje okulary nie będą notorycznie zaparowane, a przy okazji sporo na tym zaoszczędzisz.

Osoby, które od lat noszą okulary znają bardzo dobrze problem zaparowanych szkieł. W czasie pandemii duża część społeczeństwa zrezygnowała z ich noszenia, ponieważ przez maseczkę okulary non stop były zaparowane. Wchodzenie z dworu do pomieszczeń również sprawia, że okulary parują, gdy temperatura na zewnątrz jest niska. Działanie to nie jest komfortowe i potrafi zirytować. Właśnie dlatego warto znać triki na zaparowane okulary.

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby okulary nie parowały. Ten trik cię uratuje

Okulary od czasu do czasu musimy wyczyścić, a robimy to specjalnymi ściereczkami lub bieżącą wodą. Jeśli chcesz, aby twoje okulary nie parowały podczas ich mycia, użyj mydła. Na początek odkręć letnią wodę i opukaj szkła, a następnie nałóż odrobinę płynnego mydła i wcieraj. Na koniec spłucz wszystko pod wodą i wysusz delikatną szmatką. Resztki mydła, które pozostaną na okularach, utrudnią im parowanie.

Zaparowane okulary? Ten produkt z apteki działa cuda

Jeśli męczą cię zaparowane okulary, warto skorzystać z domowego sposobu, który pokochało wiele osób. Wystarczy, że pójdziesz do apteki i zakupisz glicerynę. Za pomocą szmatki rozprowadź grubą warstwę produktu na szkłach, a drugą szmatką wypoleruj okulary. Do czasu, gdy na szkłach będzie gliceryna, okulary nie będą parować. Pamiętaj, aby do polerowania szkieł używać specjalnych szmatek lub tych z mikrofibry, które nie pozostawiają rys.

Ta pianka sprawi, że twoje okulary nie będą parować

Kolejnym domowym sposobem na zaparowane okulary jest nic innego jak pianka do golenia! Na początek nałóż odrobinę pianki na szkła i poleruj ściereczką przez kilkadziesiąt sekund. Następie wytrzyj całość do sucha drugą ścierką. Pianka do golenia sprawdzi się nie tylko w kwestii zaparowanych okularów, ale także rozwiąże problem zaparowanych luster w łazience po kąpieli.

Więcej o: