Jak szybko złożyć prześcieradło z gumką? To banalnie proste! Wypróbuj ten ekspresowy sposób

Złożenie prześcieradła z gumką często może to być uciążliwym zadaniem, które przysparza wiele trudności. Większość osób nie lubi lub nawet nie umie tego robić. Istnieje jednak prosty trik, który pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca, a do tego zajmie tylko chwilę.

Wiele osób prześcieradło z gumką po prostu zwija w kostkę i chowa do szafy, co nie jest tak naprawdę dobrym rozwiązaniem. Na szczęście istnieje łatwy trik na szybkie i porządne składanie pościeli, który pozwoli zaoszczędzić miejsce i uniknąć zbędnego chaosu. Sprawdź, jak to zrobić.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko złożyć prześcieradło z gumką? To banalnie proste! Pamiętaj o tym jednym szczególe

Zanim przejdziesz do składania prześcieradła, upewnij się, że nie jest pogniecione. Najlepiej już po wyjęciu z pralki, powieś je tak, by rogi były przyczepione do czegoś, a prześcieradło wisiało dobrze napięte podczas suszenia. W ten sposób unikniesz zagnieceń i łatwiej będzie Ci je złożyć w idealną kostkę.

Wypróbuj ten ekspresowy sposób składania prześcieradła. Instrukcja krok po kroku

Aby szybko i łatwo złożyć prześcieradło z gumką, połóż je na prawą stronę i złap za dwa przeciwległe rogi, a następnie przykryj jednym rogiem drugi tak, aby go całkowicie zakryć. Potem przesuń ręką po krawędzi, która powstała i wsuń kolejny róg pod poprzednie. To samo powtórz z ostatnim narożnikiem. Na koniec odwróć całość i znajdź dwie kieszenie, które powstały w wyniku poprzednich działań. Złap je i wyprostuj szybkim ruchem, a następnie złóż, aż powstanie kostka. Gotowe!

 

Jak składać klasyczne prześcieradło? To naprawdę łatwy i szybki sposób

Aby złożyć klasyczne prześcieradło, najlepiej położyć je na twardej powierzchni, takiej jak łóżko lub stół, aby ułatwić cały proces. Materiał składamy na pół wzdłuż dłuższego boku, a następnie ponownie na pół. Następnie należy podzielić prześcieradło wizualnie na trzy części i złożyć je. Alternatywnie, można je zwinąć w ciasny rulon. Dzięki temu nie będzie się gnieść i zajmie mniej miejsca na półce.

Więcej o: