Jak skutecznie czyścić kostkę brukową? Wypróbuj te sposoby, a szybko pozbędziesz się chwastów i plam

Kostka brukowa to materiał, który często jest stosowany do wykończenia domowych posesji. Aby kostka brukowa zawsze prezentowała się jak nowa, ważne jest regularne jej czyszczenie. Pozbycie się plam po smarze lub chwastów może być trudne, ale istnieją domowe triki, które mogą ułatwić to zadanie.

Do czyszczenia kostki brukowej nie trzeba specjalistycznych narzędzi ani drogich środków czyszczących, wystarczy skorzystać z domowych sposobów, które pomogą usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Dzięki produktom dostępnym w kuchni, będzie to banalnie proste.

Zobacz wideo Dlaczego należy unikać barszczu Sosnowskiego?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową? Wcale nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi

Jedną z najlepszych metod dbania o podjazd lub chodnik jest czyszczenie mechaniczne. Potzrebna jest do niego jedynie szczotka z twardym włosiem, lub druciana. Wielu może to zaskoczyć, ale taki rodzaj szczotki nie uszkodzi powierzchni, a skutecznie usunie wyrastający mech i zaschnięte zabrudzenia. Możesz także skorzystać z węża ogrodowego, miotły, gąbki kuchennej i rękawic ogrodniczych.

Wylej ten produkt na kostkę brukową, a szybko pozbędziesz się chwastów

Podczas walki z chwastami, które nieestetycznie wyglądają na kostce brukowej, idealnie sprawdzi się ocet. Jego kwas powoduje, że uporczywe rośliny szybko obumierają. Ponadto ten produkt kuchenny skutecznie poradzi sobie z trudnymi do usunięcia plamami, na przykład po smarze lub benzynie. Jak zatem wyczyścić kostkę brukową za pomocą octu? Wymieszaj ocet i wodę w proporcjach 2 do 1. Następnie przelej roztwór do butelki z atomizerem. Na koniec spryskaj kostkę brukową płynem i pozostaw do wyschnięcia. Po całym zabiegu załóż rękawice i wyrwij wyschnięte chwasty.

Jak pozbyć się tłustych plam z kostki brukowej? To banalnie proste

Jednym z najlepszych sposobów na skuteczne usunięcie plam z oleju, smaru oraz innych tłustych substancji z powierzchni, takich jak kostka brukowa, jest użycie zwykłej sody oczyszczonej. Aby zastosować ten sposób, należy połączyć niewielką ilość sody z wodą, tworząc gęstą pastę. Następnie należy nałożyć miksturę na widoczne plamy za pomocą drucianej szczotki i pozostawić na kilkanaście minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie wyszorować powierzchnię i zmyć pozostałości środka wodą z węża ogrodowego. Dzięki temu bez wydawania fortuny kostka brukowa będzie wyglądać jak nowa!

Więcej o: