Czy wyczyścić srebro? Weź 5 łyżek przyprawy i wymieszaj. Biżuteria znów będzie lśnić jak przed laty!

Zastanawiasz się jak czyścić srebro? Poszukujesz sprawdzonych metod na czyszczenie srebra w domu? Wystarczy, że użyjesz produktów, które prawdopodobnie masz już w mieszkaniu, a nawet w kuchni. Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie srebra raz-dwa!

Srebrne przedmioty z biegiem czasu mogą przybierać ciemny nalot lub po prostu nie wygadać tak estetycznie, jak kiedyś. Jeśli twoje srebrne kolczyki lub srebrna zastawa straciła piękny połysk i blask, czas na jej domową renowację. Jak czyścić srebro? Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie srebra.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym czyścić srebro? Wystarczy odrobina tego produktu z kuchni

Na początek przygotuj małą miseczkę i wyłóż na jej dnie folię aluminiową. Następnie włóż do środka srebrne przedmioty, które chcesz wyczyścić. Kolejnym krokiem jest przygotowanie w osobnej szklance roztworu z gorącej wody i soli kuchennej. Na 1 litr wody dodaj 5 łyżek soli. Roztworem zalej srebrne przedmioty w miseczce i zostaw na kilka godzin. Po tym czasie wypłucz srebro i wytrzyj. 

Jak czyścić srebro? Użyj pasty do zębów

Do czyszczenia srebra w domu świetnie nadaje się również pasta do zębów. Wystarczy, że ubrudzone srebro natrzesz pastą, a następnie wypłucz pod letnią wodą. W taki sposób możesz doprowadzić srebro do lepszego wyglądu. Pamiętaj jednak, że ta metoda usunie małe zabrudzenia, a na poważniejsze naloty warto użyć innych sposobów.

Metoda na czyszczenie srebra? "Wypierz'' je i po sprawie

Srebro możesz w łatwy sposób wyczyścić proszkiem do prania! A jak to zrobić? Do miseczki wsyp łyżkę proszku do prania i zalej gorącą wodą. Następnie brudne srebro włóż do roztworu na 5 minut. Po tym czasie wyjmij i przetrzyj ściereczką. Pamiętaj, aby używać miękkich ściereczek, najlepiej z mikrofibry.

Więcej o: