Wyciśnij z tubki i posmaruj tym zlew. Wystarczy kilka minut, a uporczywe zabrudzenia znikną na dobre

Jak wyczyścić zlew kuchenny? Odpuść sobie sklepowe, a przy tym bardzo drogie detergenty. Wystarczy chwycić po proste, domowe sposoby, które przy okazji są bardzo skuteczne. Czego będziesz potrzebować? Jednego produktu i odrobiny cierpliwości.

Regularne usuwanie resztek jedzenia i brudu zalegającego w zlewie jest bardzo ważne. To podstawowe wyposażenie każdej kuchni, które jest używane wyjątkowo często. Jak zatem poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami i przebarwieniami? Okazuje się, że może to być banalnie proste, jeżeli tylko wypróbujesz jeden z tych skutecznych domowych trików

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyciśnij z tubki i posmaruj zlew. Ten trik sprawi, że będzie lśnił jak przy zakupie

Jeżeli posiadasz chromowany zlew, możesz go szybko wyczyścić za pomocą zwykłej pasty do zębów! Zaskoczony? Ten genialny domowy sposób sprawi, iż uzyskasz pożądane efekty, bez zbędnego wysiłku. Wystarczy, że wyciśniesz z tubki niewielką ilość produktu i rozprowadzisz dokładnie po całej powierzchni zlewu. Następnie, po upływie 15 minut, umyj go szczotką z miękkim włosiem, tak aby uniknąć zarysowań. Spłucz resztki pasty i ciesz się nieskazitelnie czystym zlewem! Dzięki temu trikowi bez problemu pozbędziesz się wszystkich nieestetycznych smug i zacieków

Jak wyczyścić zlew bez szorowania? Powszechny problem zniknie na zawsze

Z niewielkimi zabrudzeniami doskonale poradzi sobie także płyn do naczyń. Aby uniknąć mozolnego szorowania, warto raz dziennie przemyć zlew wilgotną gąbką z niewielką ilością produktu. Najlepiej taki zabieg wykonać zaraz po myciu naczyń, dzięki czemu wszelkie zacieki i smugi nigdy nie będą twoim problemem, a zlew zawsze będzie zachwycał swoim wyglądem. 

Zlew kuchenny - domowy środek czyszczący. Wykorzystaj sodę

Na większe zabrudzenia i biały osad na zlewie warto zastosować nieco silniejszy rozwór na bazie sody oczyszczonej. Kilka łyżeczek proszku zmieszaj z niewielką ilość wody, tak aby powstała gęsta masa przypominająca pastę. Powstałą papką natrzyj zlew za pomocą zwykłej gąbki. Stary i zaschnięty brud zmięknie i będzie niezwykle łatwy do usunięcia, a ty unikniesz bólu rąk, wynikającego z wielogodzinnego szorowania. 

Więcej o: